מה צפוי לנו השנה בפסטיבל בת ים?

זוג אקרובטים הבוחן את יחסיהם, תזמורת רחוב נשית, שירה על הים ומופעי אקרובטיקה הם רק חלק ממיצגי האמנות הרבים שהולכים להיות בפסטיבל שחוגג השנה 20 שנים, ויתחיל היום

מנחה נופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פסטיבל בת ים לתיאטרון ואמנות רחוב 2017
מנחה נופה

חגיגות ה-20 לפסטיבל שכולו מוקדש לאמנות ותיאטרון רחוב הם לא דבר ברור מאליו. בימים בהם תקציבי התרבות עולים שוב ושוב על סדר היום, טוב לראות שמכיוון בת-ים העשייה ממשיכה. היום (רביעי ה-23 באוגוסט) יתחיל פסטיבל בת-ים לאמנות ותיאטרון רחוב וימשיך בתאריכים 24, 26 באוגוסט ברחובות בת-ים ולאורך הטיילת, ויציין כאמור יום הולדת עגול. "המטרה של הפסטיבל מבחינתי היא להפוך את המרחב הציבורי למרחב של חוויה אמנותית רחבת היקף, שמנגישה את הקהל שמזדמן אותו למסע בלתי פוסק", אמר מנהלו האמנותי של הפסטיבל, אמיתי יעיש בן אוזיליו.

» פסטיבל בת ים לתיאטרון ואמנות רחוב 2017 - לכל הפרטים
» המדריך השלם לפסטיבלים הגדולים של הקיץ 
» עכבר במה

» לוח הצגות

לרגל שנתו העשרים יארח הפסטיבל הפקות שעלו אצלו וזכו להצלחה: "אבנים" של קבוצת ORTO-DA שהועלה בבכורה בפסטיבל בת-ים לתיאטרון רחוב ב- 2005 בגירסא של 17 דקות, וזכה במקום הראשון; "קרקס החנונים" שהועלה בשנת 2013 בפסטיבל ומציג עד היום, וכן המופעים "השכונה" של מיכל סבירוני ו"פיקוח אירוני" שהועלו גם הם בפסטיבלים קודמים. בנוסף, השנה לראשונה תתקיים בפסטיבל תחרות "חתול רחוב" של מופעי יחיד. מתוך עשרה "חתולים" תיבחר על-ידי אורחי הכבוד של הפסטיבל עבודה אחת שתתמודד בפסטיבל אמנות הרחוב המוביל באירופה - פסטיבל טרגה. בואו לראות מה צפוי לנו בפסטיבל השנה.

Adopted (ספרד) - Fadunito and Sergi Estabanell
הלהקה הספרדית "Fadunito and Sergi Estabanell" תבוא עם מופע הרחוב המביא את סיפורם של ילדים מגודלים שבילו את רוב שנות חייהם בבית-יתומים. הם יחפשו ברחבי הפסטיבל אנשים בקהל שאולי ירצו לאמץ אותם. 

הספרדים שמחפשים משפחה מאמצת. " Fadunito and Sergi Estabanell"צילום: יח"צ

Shadowing (בריטניה) - Chomko & Rosier  
מיצג זוכת פרס Watershed's 2014 Playable City Award של אמנות רחוב היוצרת רגעים של גילוי ומעורבות ברחבי העיר ומעודדת אינטראקציה בין האנשים החולפים. הפרויקט מאפשר לצופים לחקור את הניתוק שהטכנולוגיה יכולה ליצור בין זרים, ואת התפקיד שיש לתאורה ולפנסי הרחוב באפיון העיר.

אינטראקציה בין האנשים החולפים. "Chomko & Rosier"צילום: יח"צ

קסם ישראלי (ישראל) - קברט טוטאל
קרקס מוזיקלי לכל המשפחה שמביא את סיפורו של קוסם רחוב העומד להתחיל את הופעתו, אך להפתעתו הוא מגלה, שהוא לא היחיד שיש לו תכניות לגבי אותה פינת הרחוב. לאותה הנקודה מגיחה מדריכת סיורים אנרגטית, אחוזת נוסטלגיה ומספרת בהתרגשות על המקום הזה בדיוק, בו גדלה ולגביו היא זוכרת כל פרט.

פינת רחוב עמוסה במיוחד. "קברט טוטאל"צילום: ענבר רוטשילד

Girlesque Street Band (איטליה)
"Girlesque Street Band" היא מקהלת נשים מאיטליה שתסתובב ברחבי פסטיבל בת-ים ותרים את האנרגיות והמצב רוח.

היישר מאיטליה. "Girlesque Street Band "צילום: יח"צ

ובסופו של דבר...(ישראל) - YADtoMANO
זוג האקרובטים יעל ברקמן ודניאל לטורה, משקף באמצעות עבודתם מערכת יחסים על הריחוק, הקרבה, הבדידות, והביחד שבה. 

הקרבה והבדידות. "YADtoMANO"צילום: ענבר רוטשילד

שירה מול הים - בשיתוף תרבוטק בת-ים ופוסט שירה
לראשונה בפסטיבל יגיעו משוררים מרחבי הארץ ויקריאו משירתם ברחבי הטיילת, אל מול הים. הזדמנות נהדרת לעצור לרגע, לשבת מול הים ולשוט פנימה עם המילים.

לנוח קצת לרגע. "שירה מול הים"צילום: ענבר רוטשילד

פסטיבל בת ים לתיאטרון ואמנות רחוב 2017 יתקיים בימים רביעי ה-23 באוגוסט עד שבת ה-26 באוגוסט (לא כולל שישי ה-25 באוגוסט) לאורך חופיה של בת ים והטיילת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ