דיוקן צעיר: מדריך הטיולים שהפך לרקדן

הוא חולם להופיע בחוץ, מעיד שאין לו אמן אחד אהוב והעצה הכי טובה שהוא קיבל היא להרפות - הכירו את הרקדן גלבוע אגר שבכלל לא חלם על מחול

מנחה נופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
וריאציות על מרחק
מנחה נופה

מה גורם לאנשים לשנות ב-360 מעלות את חייהם? איך זה קורה שאדם קם יום אחד בבוקר ומחליט שהיום הוא יעשה משהו אחר? אם תשאלו את הרקדן גלבוע אגר (29) שעבר מהוראת טיולים להיות רקדן הוא כנראה לא יתרגש יותר מדי, ויעיד ששני התחומים היו פשוט דברים שמשכו אותו כל אחד בדרכו במשך שנים. 

» וריאציות על מרחק - לכל הפרטים
» עכבר במה
» הופעות מחול

אגר יעלה על הבמה בסופ"ש הקרוב (24-25 באוגוסט) עם מופע המחול ''וריאציות על מרחק'' שיצרה הכוראוגרפית מאיה ברינר, בו הוא רוקד עם רוני חדש, המעלה שאלות על מרחק וקרבה, ומוצג על במה עגולה, כשהקהל לוקח בו חלק. 

שם: גלבוע אגר

גיל: 29

גלבוע אגר צילום: ואדי רם

איפה למדת? "בבי"ס למחול 'הקבוצה'".

היכן אתה עובד? "אני רוקד כרגע בפרוייקט של מיה ובמופע של איתי זיידל כהן, ומדריך בעמותת 'דרך לוטן', שמעבירה קבוצות של נוער בסיכון מסעות השרדות טיפוליים ועוד מגוון פעילויות 'טבע טרפיה' לאוכלוסיות שונות.

ז'אנר: "מודרני?".

האמן האהוב עליך, ולמה? "אין כזה, כל כך הרבה, משתנה כל הזמן".

מופע המחול הראשון שראית: "הזיכרון החזק הראשון: חברה שהייתה לי בכיתה יב' לקחה אותי להופעה של בת שבע, זה היה די מטלטל - זה הדהים אותי וגם עורר קנאה איך שהם זזים".

צילום: תמר לם
דימוי של גוף. "וריאציות על מרחק"צילום: תמר לם

איך התחלת לרקוד: "תמיד אהבתי לרקוד - אהבה שבאה למימוש במסיבות, ובמשך שנים הסקרנות להתנסות בלהעמיק בזה משכה אותי, לקח לי זמן להעז לנסות, היו הרבה טריגרים בדרך. לגבי אמנות - תמיד אהבתי וזה יותר התבטא במשיכה לעבודת ידיים - ציור, פיסול, בניה ונגינה".

חלל שאתה חולם להציג בו: "בחוץ".

העצה הכי טוב שקיבלת? "תרפה".

מהם מקורות ההשראה שלך? "לא יודע עכשיו לדייק משהו מסוים - בני אדם זה דבר מעורר השראה, והם בכל פינה".

אתה רואה קווים מקבילים בין שני העיסוקים שלך? "כן, וקצת קשה לי להגדיר גם לעצמי במילים איך הם מתקשרים. תשומת הלב לגוף ותגובה שלו למצבים רגשיים שאני נמצא בהם רלוונטי לכל רגע בחיים וגם לעבודה טיפולית בטבע".

איך הסביבה הגיבה על המהפך התעסוקתי שלך? "אני יותר הייתי מובך וחסר בטחון לפני התגובה בכלל - דוקא התגובה הייתה מפרגנת וחיובית, היה לי מאתגר להצהיר על הבחירה שלי בסביבה שזה לא כלכך מקובל - לגבר לרקוד באופן מקצועי".

ספר על המופע בה אתה מציג עכשיו: "העבודה של של מיה ברינר, 'וריאציות על מרחק' שאני רוקד בה עם רוני חדש: עדינה, אינטימית מאוד - גם בתוצר הסופי וגם בתהליך העבודה עליה. אינטימיות מיוחדת נוצרת ביננו, הרקדנים ועם הקהל, החוויה הזאת היא ממש מיוחדת כמצב להיות בו כפרפורמר ורקדן, ומוסיפה תשומת לב לפרטים, לתחושות בגוף, לרגשות שעולים תוך כדי ולהשתנות היחסים ביננו - רקדנים וקהל. להיות חלק מהעבודה הזאת היה שיעור גדול בשבילי בזכות המקצועיות והרגישות של מיה ורוני".

המופע ''וריאציות על מרחק'' יוצג בימים חמישי ה-24 באוגוסט ושישי ה-25 באוגוסט במועדון התיבה, יפו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ