העונה החדשה של בת-שבע: עיבוד מחודש ל"הורה"

וגם - יצירה חדשה של הכוריאוגרפית מרלן מונטרו פריטאס, עבודה של רועי אסף ללהקה הצעירה ורקדנים חדשים

מנחה נופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הורה
מנחה נופה

רגע לפני תחילת השנה החדשה, מציגה היום (שני ה-4 בספטמבר) להקת בת-שבע את מה שצפוי לנו בעונה החדשה לשנת 2017-2018. בתחילה יעלה בחודש פברואר עיבוד מחודש ל"הורה" מאת אוהד נהרין, שהועלתה לראשונה ב-2009, עליו אמר נהרין "הורה מעידה קודם כל על עצמה, ומציעה לצופים הרבה נקודות התייחסות. האתגר הוא לא לאפשר לנקודות ההתייחסות האלה למנוע מאיתנו התנסות רעננה. יצרתי בכוונה הרבה שיאים, ולשיאים יש מקצב משונה. מה שמאחד את היצירה הוא לא רעיון או סיפור מסויים – אלא המתח שבין האלמנטים שבה. הרקדנים על הבמה ברציפות, הם לא עוזבים את החלל".

» עכבר במה
» הופעות מחול

היצירה המעורכת. "ונצואלה"צילום: אסקף

עוד בשורה משמחת שצפויה מהלהקה תגיע במסגרת פסטיבל ישראל בחודש מאי, אז תעלה בכורה ליצירה חדשה עבור הלהקה הבוגרת, אותה תוביל הכוריאוגרפית מרלן מונטרו פריטאס שתיצור לראשונה עבור הלהקה. מונטרו פריטאס הציגה כבר במסגרת הפסטיבל ב-2014 את יצירתה "על שנהב ובשר – פסלים גם בוכים". עוד תעלה הלהקה את "ונצואלה" (מאי 2017) ו"עבודה אחרונה" (2015), אותם היא גם תמשיך להציג בעולם.

 הלהקה הצעירה, אנסמבל בת שבע, תעלה את "Boys & Girls", יצירתו המחודשת של הכוריאוגרף רועי אסף. מדובר ביצירה באורך מלא, שתוצג במרץ 2018. עוד יוצגו "וירוס של אוהד נהרין", "דקהדאנס" והמופעים לכל המשפחה "כמויות" ו"דקה'לה". במקביל למופעים באולמות אזוריים ולסיורים בינלאומיים, האנסמבל ירבה לסייר ברחבי הארץ עם מופעי "כמויות" לתלמידי בתי ספר, במסגרת סל תרבות ארצי ובתמיכתם של קרנות ותורמים פרטיים.

תמשיך להסתובב בעולם. "עבודה אחרונה"צילום: גדי דגון

שינויים בהרכב הלהקה הבוגרת עם הצטרפותם של חמישה רקדנים: מאנסמבל בת-שבע יעלו ללהקה איתי אקסלרד (ישראל) ובן גרין (ארה"ב); ובנוסף יצטרפו אימרה ואן אופסטל (הולנד), הוגו מרמלדה (פורטוגל) וארז זוהר (ישראל). זוהר רקד בלהקה בין השנים 2012-2005. החל מ-2012 שימש כמורה בכיר לגאגא ואף העמיד מיצירותיו של נהרין בעולם. העונה עוזבים את הרכב הלהקה הרקדנים ברט איסטרלינג, בובי ג'ין סמית, אור מאיר שרייבר ואורי משה עפרי. השנה ירקדו בשני ההרכבים של הלהקה 36 רקדנים מ-12 מדינות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ