שתי הצגות עפ"י גרוסמן, בהן "אשה בורחת מבשורה" בשנית, יוצגו באירוע החשיפה הבינלאומי לתיאטרון

באירוע בנובמבר, המארח 50 אנשי תיאטרון מובילים בעולם, יוצגו חמש הצגות רפרטואריות ועשר עצמאיות ופרינג' — מתוכן ארבע מפסטיבל עכו האחרון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך "אשה בורחת מבשורה"

חמש הצגות רפרטואריות ועשר הצגות שהועלו כיצירות עצמאיות או בהפקת תיאטראות פרינג', יועלו בנובמבר הקרוב כחלק מאירועי החשיפה הבינלאומית לתיאטרון, המארחים כ–50 מנהלים אמנותיים, דרמטורגים ובמאים מתיאטראות ומפסטיבלים ברחבי העולם.

בתוכנית האירוע, שיתקיים בתל אביב בין ה–22 ל–26 בנובמבר, נכללת זו השנה השנייה ברציפות ההצגה "אשה בורחת מבשורה" של הבימה והקאמרי, שעיבד וביים חנן שניר לפי ספרו של דויד גרוסמן. ההצגה זכתה השנה בארבעה פרסי התיאטרון הישראלי והועלתה ביולי בפסטיבל הקיץ של לינקולן סנטר בניו יורק. הצגה נוספת שתיכלל באירוע, לפי ספרו זוכה פרס המאן בוקר של גרוסמן, היא "סוס אחד נכנס לבר" שמעלה הקאמרי בעיבוד אבנר בן עמוס, מיכה לבינסון ודרור קרן ובבימויו של קרן. עוד תוצג באירוע "תמונתו של דוריאן גריי" של הבימה, שעיבד וביים יחזקאל לזרוב לפי ספרו של אוסקר ויילד.

"שרבר" של רן בכור, מזוכות פסטיבל עכו האחרוןצילום: יוהאן שגב

אורחי החשיפה יצפו גם ב"במנהרה" של תיאטרון גשר, שכתב רועי חן וביים עירד רובינשטיין, על פי תסריטו של דניס טנוביץ' לסרט "שטח הפקר", וכן ב"אקווריום" של תיאטרון חיפה, הצגת תיאטרון בליפ־סינק של קבוצת "החיפאית" בעיבודה ובבימויה של רוני ברודצקי.

עם היצירות העצמאיות שייכללו באירוע נמנות ארבע הפקות שהועלו בבכורה בפסטיבל עכו האחרון לתיאטרון אחר: "שרבר" מאת ובבימוי רן בכור, שהיתה אחת משתי זוכות הפסטיבל, "חיתוך. דיבור" שיצרו סתיו מרין ונטע וינר, שזכתה בפרס מטעם פסטיבל ישראל,"Pa'am" שיצר נדב ברנע ו־"Food Fight" שיצרו ניתאי שלם וסיון פרסלר, אשר עלתה בין מופעי הרחוב בעכו.

לצדן יועלו באירוע "פני שטח" שיצרה נופר סלע ומוצגת בתמונע, "שחרור" מאת שי גולדשטיין ובבימוי דניאל בוצר העולה בצוותא, "Radio Play" מאת נועה בקר ובבימוי שחר מרום המוצגת בגלריה תיאטרון החנות בתל אביב ו"גוליבר" מאת ובבימוי צבי סהר בזירה הבינתחומית בירושלים. יצירות נוספות שנבחרו לחשיפה: אירוע הווידויים "לא מכניסה את זה הביתה" שיצר ג'ייסון דנינו־הולט, ו־"Under Construction" של קבוצת DAVAI, המונה את ויטלי אזרין, לושה גבריאלוב ופיודור מקרוב.

לוועדה האמנותית של החשיפה, בראשותו של הבמאי משה פרלשטיין, הוגשו השנה כ–130 הצעות. עם חבריה נמנים ד"ר בלהה בלום, ד"ר הילה דוד, ד"ר לי פרלמן, הדר גלרון, חיים אברמסקי, רועי הורוביץ, יובל ניב, נויה לנצט, נתלי פינשטיין, נטלי צוקרמן ואלחנן שפירא. האירוע יכלול גם השנה סימפוזיונים ופאנלים שונים בהשתתפות מחזאים ויוצרים ישראלים. הוא מנוהל בידי המכון למחזאות ישראלית על שם חנוך לוין ונתמך על ידי משרד התרבות, עיריית תל אביב ואגף קשרי תרבות ומדע (קשתו"ם) במשרד החוץ.

בתשובה לשאלת "הארץ" מדוע "אשה בורחת מבשורה" נבחרה להיכלל בתוכנית זו השנה השנייה, אף שהיא כבר הגיעה להישגים מרשימים לאור האירוע אשתקד, מסרה מנהלת המכון למחזאות, שמרית רון, כי "ההצגה זכתה להצלחה יוצאת דופן הן בארץ והן בלינקולן סנטר בניו יורק. כאשר הוצגה במסגרת אירוע 'ישרא-דרמה: זרקור על מחזאות ישראלית' בשנה שעברה, תגובות האורחים היו נלהבות ויוצאות דופן. ההצגה יוצאת דופן באיכותה ומשלבת נושאים ישראלים אבל גם כאלה שיש להם משמעות אוניברסלית. בנוסף, יצירותיו של גרוסמן מעוררות התעניינות ברחבי העולם. לאור זאת, הוועדה האמנותית החליטה שיש מקום לחשוף אותה פעם נוספת. מעבר לכך, בחשיפה הנוכחית אנו מתכוונים להקדיש מסגרת מיוחדת לעיבודים ספרותיים לבמה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ