בתום מגעים ממושכים, הנהלת הקאמרי חתמה על הסכם קיבוצי עם העובדים - תיאטרון - הארץ

בתום מגעים ממושכים, הנהלת הקאמרי חתמה על הסכם קיבוצי עם העובדים

באוגוסט אשתקד איים ועד העובדים להשבית את התיאטרון, אך בתום משא ומתן נחתם ההסכם שיהיה בתוקף עד יוני 2020

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יאיר אשכנזי

הנהלת תיאטרון הקאמרי חתמה אתמול על הסכם קיבוצי עם ועד עובדי התיאטרון ועם ההסתדרות, שיחול על כ-200 עובדי מחלקות התיאטרון השונות, בתום משא ומתן ממושך בין הצדדים, שהגיע באוגוסט אשתקד לכדי איומי השבתה. ההסכם נחתם כשנה וחצי לאחר הסכם קיבוצי אחר שחתמה הנהלת הקאמרי עם ארגון השחקנים בישראל (שח"ם), שהסדיר את העסקת שחקני התיאטרון.

ההסכם יהיה בתוקף עד סוף יוני 2020 ויחול על עובדי המינהלה, ובהם הסדרנים, וכן על המחלקות הטכניות ובהן מחלקות התאורה, ההלבשה והסאונד. בין השאר נקבע בו כי כל עובד יקבל מענק בסך 870 שקלים עבור כל שנת ותק שצבר עד עתה. המענק יחולק לעובדים בשתי פעימות בחודשיים הקרובים. לצד זאת, ישולם מענק חתימה מיוחד בסך 3,560 שקלים לכל עובד.

נציגי העובדים וההסתדרות, בהם ניסנקורן, חותם על ההסכם הקיבוצי בתיאטרון הקאמרי
מימין: יו"ר ועד עובדי הקאמרי אוהד לויטן, יו"ר ההסתתדרות אבי ניסנקורן, ומנכ"ל הקאמרי שמוליק יפרחצילום: דוברות ההסתדרות

הקאמרי יעביר מכסת עובדים המועסקת כיום במתכונת יומית למתכונת העסקה חודשית. בנוסף מעגן ההסכם לראשונה את תנאי השכר וההעסקה של העובדים שימשיכו להיות מועסקים במתכונת יומית. עוד קובע ההסכם כי שכר עובדי המחלקות הטכניות שצברו ותק של יותר משנה וחצי יהיה גבוה משכר המינימום במשק, וכן שהשכר השעתי של עובדי מחלקות המוקד, ובהן מחלקת המנויים, יהיה גבוה משכר המינימום — מוקדן ישתכר שקל יותר מהמינימום, מנהל קופה ישתכר שלושה שקלים יותר ומנהל משמרת ארבעה שקלים יותר. לצד זאת, סוכם כי עמלות המכירה של עובדי מחלקת המכירות בקאמרי יוגדלו ב-50%.

עוד קובע ההסכם כי עובדים המועסקים במתכונת חודשית וצברו שש שנות ותק ומעלה יזכו לקרן השתלמות, שההפרשות אליה יהיו בגובה 7.5% על חשבון התיאטרון ו-2.5% על חשבון העובד.

סעיף נוסף בהסכם קובע כי כל עובד יתקבל לתקופת ניסיון בת שנתיים, כאשר ההנהלה רשאית לקצר את התקופה הזו או להאריך אותה עד שנה נוספת. עוד עוגן בו מנגנון סיום העסקה שנותן להסתדרות ולוועד העובדים משקל בנוגע להחלטות על פיטורי עובדים.

ההסכם נחתם לאחר מגעים ממושכים בין הנהלת הקאמרי לוועד ולהסתדרות. באוגוסט אשתקד איים ועד העובדים להשבית את התיאטרון, בטענה להתנהלות חסרת תום לב מצד ההנהלה. הוא אף ערך אז אסיפת עובדים ברחבת המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, אולם השביתה לא התקיימה לבסוף. "הדרך להסכם היתה אמנם מורכבת ולא קלה, אבל מבחינתי יום החתימה מסמן התחלה של דרך חדשה בתיאטרון, שתתאפיין בשוויוניות, בשקיפות ובשיתוף פעולה בין ההנהלה לעובדים", אמר יו"ר ועד עובדי הקאמרי, אוהד לויטן.

מנכ"ל התיאטרון שמוליק יפרח בירך אף הוא על ההסכם. "מבחינתנו זה הישג גדול", אמר יפרח, "ההסכם הוגן וטוב לכל הצדדים ומבטיח שוויוניות בין העובדים. בטוחני כי אנו עומדים בפני תחילתה של מערכת יחסים טובה והדדית, שבה נעצים את העובדים ונגרום להם להיות גאים במקום עבודתם". יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר אף הוא במעמד החתימה כי ההסכם מצליח לאזן בין שיפור תנאי העובדים לבין צורכיה של הנהלת התיאטרון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ