חיפה מציגה: תיאטרון פרינג' חדש

אין הרבה דברים שמשמחים כמו הקמת מוסד תרבותי חדש השואף ליצירה מקומית ומקורית. 'דווקא תיאטרון' הוא אחד כזה המתעתד להביא לחיפאים וגם לצופים מבחוץ הצגות חדשות ומאתגרות

מנחה נופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דווקא תיאטרון
תיאטרון חדש בא לעיר. "דווקא תיאטרון"צילום: יח"צ
מנחה נופה

אם תשאלו את בלייני העיר חיפה, השם שלומי מנגר מוכר להם בעיקר מחיי הלילה הסוערים בשנים האחרונות. הוא ניהל את המועדונים "העיר השנייה" וה"סיטי הול" הזכורים לטובה, ועכשיו הם הולכים להתוודע אליו מחדש, הפעם בתור מנהל תיאטרון פרינג' חדש בשם "דווקא תיאטרון". לצידו של מנגר עומד הבמאי והמחזאי החיפאי רון ישועה, המשמש כמנהל האומנותי של המיזם. "כשרון סיפר לי שיש לו מחזה מוכן שמחכה זמן רב לעלות על הבמה, אמרתי לו בספונטניות: 'בוא נעשה את זה ב'וונדרבר'", מספר מנגר על השתלשלות האירועים שהובילו להקמת התיאטרון.

» דווקא תיאטרון - לכל הפרטים
» כמעט אור - לוח הצגות

» עכבר במה
» לוח הצגות

ההצגה הראשונה שתעלה בתיאטרון. "כמעט אור"צילום: אבי נתן

המקום נושא את שם המועדון המיתולוגי משכונת הדר, אשר פעל בשנות ה-80' תחת החסות של הסניף החיפאי של בית הספר "קמרה אובסקורה". בתיאטרון מתעתדים להעלות רפרטואר עצמאי בעזרת אנסמבל שחקנים מקומי הכולל את איריס לאופר, אמירה ועוז שמחון, חן לב ושמוליק שגב. כאשר ההצגות המתוכננות יהיו בדגש על מחזאות ישראלית מקורית ואיכותית, לצד קלאסיקות בעיבוד מודרני ועכשווי. 

מה החזון של "דווקא-תיאטרון"?
"למרות הקושי הכלכלי בהפעלת המקום, בעקבות עניינים שקשורים לעירייה יש ל'וונדבר' ול'דווקא-תיאטרון' משמעות רבה לתרבות הבילוי בחיפה. יש לאנשים מאזור חיפה בית חדש, שמתחיל את דרכו עם הצגת בכורה שאני אישית מאוד מתלהב ממנה, בעיקר כי היא מאוד אקטואלית". 

מנגר מתכוון להצגה "כמעט אור", שעולה החודש במקום, ומגוללת את סיפורו של אור, נער מחונן בן 17 הממציא אפליקציה הקוראת מחשבות. המצאה זו מטלטלת את עולמו האישי והחיצוני ומעמידה בפני הצופה שאלה נוקבת: האם הדור הישן ישרוד המצאה זו. על כתיבת המחזה אחראי רון ישועה, שבעברו העלה כבר מעבודותיו בתיאטראות שונים ברחבי הארץ. "תוך כדי ליהוק השחקנים ל'כמעט אור', עלתה בי ובשלומי המחשבה שחיפה צריכה שיקום בעזרת תיאטרון פרינג' שיאפשר ליצור רפרטואר ישראלי ומקורי על בסיס קבוע", מסביר ישועה. "לדעתי בכל עיר גדולה שרוצה לשפר את חיי התרבות שלה ולעורר עניין צריכים להיות מספר תיאטראות מקצועיים, לא משנה אם אלה תיאטראות פרינג' או מקומות ממוסדים. זה קורה בתל אביב ובירושלים, ואין סיבה שזה לא יקרה בחיפה. סוגי תיאטראות שונים מציגים לקהל מגוון יצירות וז'אנרים שונים ומביאים את בשורת התיאטרון לסוגי קהל שונים, וככל שיהיו יותר אפשרויות תרבותיות בחיפה, כך ייטב לכולם".

דווקא תיאטרון, חטיבת גולני 18, חיפה, טלפון: 058-4760606

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ