תנועת "ישראל שלי", שייסדו בנט ושקד, מציעה כרטיסים בהנחה לפסטיבל עכו

בעקבות פסילת הצגתה של עינת ויצמן, נפגעה מכירת הכרטיסים לפסטיבל שייפתח במוצ"ש. "ישראל שלי" פנתה לתומכיה: "הפסטיבל ששינה את פניו והקיא מתוכו את האמנים תומכי בל"ד זקוק לנו"

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אשכנזי

תנועת הימין "ישראל שלי", שנוסדה לפני כשבע שנים על ידי נפתלי בנט ואיילת שקד, הודיעה הערב (שני) בדיוור אלקטרוני לתומכיה כי יוכלו לרכוש כרטיסים בהנחה לפסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון אחר שייפתח בשבת הקרובה. זאת לאור מכירת הכרטיסים המצומצמת לאירוע בשל החרם שהטילו עליו אנשי תיאטרון, איגודי היוצרים וקהלו המסורתי לאחר פסילת ההצגה "אסירי הכיבוש" של עינת ויצמן בוועדת ההיגוי ובחירת מנהל אמנותי חדש ורפרטואר הצגות חלופי לשנה זו. במייל שנשלח מטעם התנועה נכתב כי "הפסטיבל ששינה את פניו והקיא מתוכו את האמנים תומכי בל"ד זקוק לנו", והיא מציעה לחברים לרכוש כרטיס במחיר 40 שקלים להצגות הפסטיבל, שהמחיר המלא אליהן הוא 46 שקלים.

מנכ"לית התנועה, שרה העצני כהןצילום: דודו בכר

הפסטיבל ייפתח במופע של הזמר אייל גולן ויועלו בו תשע הפקות מקור שביניהן לא תיערך תחרות. ברפרטואר שבחרו המנהל האמנותי מוני יוסף והוועדה האמנותית שהרכיב נכללות בין השאר ההצגות "עיר המזל" של קבוצת תיאטרון מההתנחלות תקוע, "WoMan" של תיאטרון "מטרה" מאריאל והצגה לנשים בלבד בשם "עד אשר נמצא מקום". הצגה נוספת בשם "תיקון חצות" עוסקת בקונפליקט בין אב לבנו סביב פינוי התנחלות. למרות הסיכום שהושג בראשית ספטמבר בין איגודי היוצרים לבין עיריית עכו בנוגע לשינוי תקנון הפסטיבל לקראת השנה הבאה, האירוע שייערך בסוכות הקרוב עדיין ספג גינויים מצדם. "הפסטיבל הנוכחי נולד בחטא וכל יוצריו, כולל המנהל האמנותי החדש, הפרו את הסולידריות שעליה הכרזנו", כתב איגוד במאי התיאטרון (בת"י) לחבריו, "ברכות לא יקבל הפסטיבל הנוכחי. בזכות הסולידריות שלכם מתקיים השנה פסטיבל דל ומצומצם. הם לא יכולים בלעדינו".

המנהל האמנותי של פסטיבל עכו, מוני יוסףצילום: עבדשאלה שמא

"ישראל שלי", המגדירה עצמה "תנועה ישראלית שמקדמת אקטיביזם פרו־ציוני ברשת", פועלת ממשרדי מועצת יש"ע בירושלים. לפני כשבועיים וחצי פירסמה יו"ר התנועה, שרה העצני־כהן, מאמר בעיתון "מקור ראשון" תחת הכותרת: "ימנים, בואו בהמוניכם לפסטיבל עכו"."השנה יופיעו בפסטיבל מגוון קולות והוא ייפתח לקהלים חדשים. בין היתר גם לדתיים, מסורתיים ואפילו חרדים", כתבה, "תהיינה הצגות שמבטאות עולמות תוכן שונים, גם אלה שהיו בפסטיבלים קודמים אבל גם קולות אחרים, כי לבעוט אפשר לא רק מצד שמאל... קצב מכירת הכרטיסים כרגע איננו מזהיר, בלשון המעטה. המכירה התחילה מאוחר, הפרסום התחיל בעיכוב משמעותי, והפריצה לקהלים אחרים וחדשים לוקחת זמן, זמן שאין".

במייל שהתנועה שלחה לחברי רשימת התפוצה שלה נכתב עוד כי "בעקבות פסילת 'אסירי הכיבוש', כל האמנים וההצגות שנבחרו ביטלו את השתתפותם ופתחו במרד. הפסטיבל פתח את השורות ונכנסו אליו לראשונה הצגות אחרות באמת: הצגות שהן לא שונאות את חיילי צה"ל ואת מדינת ישראל". עוד צוין בה כי "הקהל המקורי של הפסטיבל מחרים אותו ולא קונה כרטיסים, קצב קניית הכרטיסים נמצא בשפל. אם המצב ימשיך ככה, בשנה הבאה השמאל הקיצוני יחזור. אסור שזה יקרה. עכשיו הכדור במגרש שלנו, אנחנו צריכים להראות שאנחנו יודעים לצרוך תרבות. אנחנו נעלה צפונה לעכו בחול המועד סוכות ואנחנו נאכלס את אולמות האבירים המקסימים. בל"ד, החוצה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ