עכבר העיר

ז'ראר דפרדייה חוזר לישראל, להופיע על הבמות לצד הכוכבת הצרפתיה איזבל אג'אני. 
השניים יציגו את המחזה "מכתבי אהבה", שתוצג במרכז הקונגרסים שבחיפה במוצ"ש, 3 במרץ 2018 ובהיכל התרבות בתל אביב ביום שני, 5 במרץ 2018. ההצגה תוצג בצרפתית בליווי כתוביות תרגום לעברית ורוסית.  

» מדור במה - כל מה שקורה על הבמה
» לוח הצגות - לכל ההצגות ברחבי הארץ

עלילת ההצגה "מכתבי אהבה" סובבת סביב סיפור אהבתם של גיבורי ההצגה, מליסה גרדנר ואנדרו מייקפיס לאד ה-III.  כשהם ישובים זו לצד זה, קוראים השחקנים את מכתבי האהבה, הערות, כרטיסים שכתבו זו לזה מילדות עד למוות. היא בת למשפחה אמידה המתמודדת עם דיכאון, הוא איש פשוט העוסק בעבודת כפיים והשניים התכתבו ביניהם מן הימים בהם הלכו לבית הספר. הוא מטורף עליה, היא מגיבה מעט אחרת למרות שהיא יודעת שהיא לא יכולה בלעדיו. הם לעולם לא יהיו ביחד, כמו זוגות רבים לפניהם וגם אחריהם. 

הצגת הבכורה התקיימה בניו יורק בשנת 1988, אז היה בין המועמדים הסופיים לפרס הפוליצר. מאז הוא הוצג באלפי גרסאות וברחבי העולם (ב-2016 העלו טום הנקס ורעייתו ריטה ווילסון גרסה) בשלל גרסאות ושפות, גם בארץ. 

עבור איזבל אג'אני זה ביקור הראשון בארץ. לאורח קריירה מרשימה שלה היא שיחקה בעשרות סרטים והופיעה על הבמה בתפקידים רבים. היא השחקנית היחידה שזכתה בחמישה פרסי סזאר, והיתה מועמדת לאוסקר על תפקידה סרטו של פרנסואה טריפו "סיפורה של אדל ה'". 

ז'ראר דפרדייה, לעומת זאת, הוא אורח ותיק בארץ. השחקן הצרפתי המצליח הופיע בשנה שעברה בישראל לצידה של פאני ארדן במחזה של מרגריט דיראס. קודם לכן צילם כאן סרט לצידה של ארדן עם ליאור אשכנזי. וכן, במהלך השנים ביקר כאן לקדם את סרטיו השונים וכאורח בפסטיבל הקולנוע הצרפתי. הקריירה שלו רצופה בהצלחות ובהשתתפות בכמה מן הסרטים החשובים והבולטים.בקלנוע הצרפתי והעולמי. דפרדייה הוא ללא ספק השחקן הבולט ביותר בצרפת, וממשיך להופיע מדי שנה במספר סרטים. מבין סרטיו הבלתי נשכחים "המטרו האחרון", "ז'אן דה פלורט", "כל הבקרים שבעולם", "סירנו דה ברז'רק" עליו זכה בפרס המשחק בפסטיבל קאן ובמעומדות לאוסקר, "גרין קארד", "האישה האחרונה", "ונסן, פרנסואה, פול והאחרים", "חליפת ערב", ועוד.

מכתבי אהבה - למועדי ההצגות ומחירי כרטיסים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ