תיאטרון גשר מציג: שייקספיר ללא מילים והצגת ילדים במציאות מדומה

גרסה ללא מילים למקבת', מבט מפוקח על סיפור הציונות של הרצל והצגת ילדים שעושה שימוש במציאות רבודה - תיאטרון גשר מציגים הצגות חדשות לעונת 2017/2018

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הרצל אמר
עכבר העיר

תיאטרון גשר פרסם בתחילת השבוע את הרפרטואר לשנת 2017-2018, שיכלול הפקות מקור, מחזות מתורגמים ולראשונה - גם ההצגת חנוכה לילדים. העונה נפתחה עם הקומדיה המוזיקלית "הרצל אמר", מחזה ישראלי מאת רועי חן בהשראת כתביו של בנימין זאב הרצל - חזון שלעיתים עשוי להראות תמים ולפעמים חדשני ואף מקדים את זמנו. ההצגה נכתבה בהשראת 'אלטנוילנד', תולדות מדינת ישראל וחלומות על עתיד טוב יותר. 

מדור במה - לכל מה שקורה על הבמה
לוח הצגות - לכל ההצגות ברחבי הארץ

ביום רביעי, 1 בנובמבר, תעלה ההצגה "אבות ובנים" עיבוד עכשווי של יחזקאל לזרוב לקלאסיקה רוסית. ההצגה עוסקת בסוגיית התנגשות בין-דורית של האבות  שניסו בכל כוחם לשמור על ערכיהם ותרבותם מול "הבנים" שלא רואים ערך בכלום: לא באמונה, לא באמנות, לא במשפחה וגם לא ברגשות. בהצגה משתתפים: מיקי לאון, אלון פרידמן, ישראל (סשה) דמידוב, דורון תבורי, נטע שפיגלמן, רוני עינב, בוריס אחנוב, ליליאן רות, פירה קנטר, טלי אוסדצ'י, יבגני טרלצקי, פאולו א. מואורה/הלל קפון.

בעקבות הצלחת "מסעות אודיסאוס" ו"רוח התיאטרון", גשר ממשיך להשקיע בהצגות הפונות לקהל הצעיר ומתאימות לכל המשפחה, והפעם עם ההצגה "גוליבר" שתעלה בחג החנוכה הקרוב. ההצגה, בבימויו של יבגני אריה, שזו הפעם הראשונה שהוא מביים הצגה לילדים. ההצגה כוללת טכנולוגיה חדשנית, שמשלבת מציאות רבודה בתוך חוויית התיאטרון., ותוצג דרך משקפי ה-Augmented Reality. משתתפים: אלדד פריבס, נטשה מנור, אפרת ארנון, רות סנדרוביץ, אייל ליפשיץ ועוד.

את 2018 יפתחו בגשר עם בכורה עולמית להצגה "מקבת'" אבל הפעם מדובר בגרסה ללא מילים, כשעל מלאכת הבימוי והתנועה אמון הבימאי והכוריאוגרף הרוסי סרגיי זמליאנסקי, אשר יצר סגנון בימוי חדש: "דרמה תנועתית" - לא מחול ולא פנטומימה, אבל אופן החיבור בין מוזיקה לפעולה מעורר אפקט רגשי מרשים. משתתפים : פיראס נאסר ורוני עינב/הנרי דוד ונטע שפיגלמן. הצגת הבכורה תתקיים ב-5 בפברואר, 2018. הצגה נוספת שתעלה בעונה זו היא "האורסטאה", מאת רוברט אייק, ובבימויו של יבגני אריה, גרסה מודרנית לטרילוגיה היוונית מאת אייסכילוס. זוהי סאגה משפחתית מדממת ומרגשת שמתפרשת על פני מספר עשורים ועוסקת בנושאים הנצחיים: מלחמה, משפחה, גורל, חמלה וצדק.  

פתח את העונה. מתוך ההצגה "הרצל אמר"צילום: רדי רובינשטיין

בנוסף, ההצגות המצליחות של העונות החולפות ממשיכות לרוץ, ביניהן : "במנהרה" (בימוי עירד רובינשטיין), "תמונות מחיי נישואין"(בימוי גלעד קמחי), "קיץ במרינבאד"(בימוי אמיר וולף), "ספר דוד המלך", "כפר", "אני דון קיחוטה, "יאקיש ופופצ'ה" (כולן בבימוי יבגני אריה), נופל מחוץ לזמן, אליס (בימוי יחזקאל לזרוב) והצגות הילדים "מסעות אודיסיאוס" (בימוי שיר גולדנברג) ו"רוח התיאטרון" (בימוי אמיר וולף) ועוד. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ