ההצגה "המלך אובו" מובילה במספר המועמדויות לפרס הפרינג' "קיפוד הזהב"

ההצגה מועמדת לשמונה פרסים ואחריה "אני אנג'לינה ג'ולי" המועמדת לשישה פרסים ו"הלילה הקצר ביותר בשנה" (חמש מועמדויות). הטקס יתקיים ב–1 בדצמבר בירושלים

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הלילה הקצר ביותר בשנה"
יאיר אשכנזי

"המלך אובו" מאת אלפרד ז'ארי ובבימוי שמואל וולף ודברת אסולין היא ההצגה המובילה במספר המועמדויות לפרס הפרינג' "קיפוד הזהב" לשנת 2017. ההצגה העולה בתיאטרון תמונע בתל אביב קיבלה שמונה מועמדויות לפרס ואחריה דורגה "אני אנג'לינה ג'ולי", שכתבה וביימה מיקי יונס באנסמבל "כאן" עם שש מועמדויות. הפרס יוענק ב–1 בדצמבר בטקס שייערך בבית מזי"א בירושלים.

הסאטירה "המלך אובו" עוסקת במפקד בצבא שאשתו משכנעת אותו לרצוח את מלך פולין ולהשתלט על כס המלכות. היא הקנתה מועמדויות לפרס בין השאר למעבדת דברת אסולין, לשחקן הראשי איילון קורח (המועמד יחד עם עומר חביב גם על פרס מלחין השנה) וכן לשחקני המשנה דימה רוס ועומר שמר. "אני אנג'לינה ג'ולי", הצגת תיאטרון תנועה המגוללת מזוויות שונות את משבר הפליטים באירופה, מועמדת בין השאר בקטגוריות העבודה הקבוצתית ושפת הבמה, וכן נמנית עם ההצגות המועמדות לפרס הצגת השנה, לצד "מלחמת שוורים" שביימה אורלי רביניאן בתיאטרון "מראה" בקרית שמונה (הצגה שקיבלה שתי מועמדויות), "באתי רק לטלפן" שביימה נטע ישצ'ין בתיאטרון הסמטה (שלוש מועמדויות) ו"הלילה הקצר ביותר בשנה" שביים אבישי בן גל בתיאטרון הסמטה (חמש מועמדויות).

על פרס במאי השנה מתמודדים יונס ובן גל וכן אלחנן שפירא על "עכבארים" בתיאטרון הסמטה (שתי מועמדויות, ובהן לשחקנית השנה אגם שוסטר), ואלירן כספי על "ירמה" בתמונע (ארבע מועמדויות, בהן לשחקנית השנה מורן רוזנבלט). יונס מועמדת גם על פרס מחזאית השנה לצדם של ירון סנצ'ו גושן ושירי ג'ורנו על "החיים עפים" בתיאטרון הידית בפרדס חנה (שלוש מועמדויות, ובהן לסנצ'ו גושן על הביצוע), רועי מליח רשף ולנה פוגוסוב על "האודישן" בצוותא (שתי מועמדויות ובהן לפוגוסוב על הביצוע) וכן עמית אולמן, עומר מור ועומר הברון על "תיכון מגשימים" של האינקובטור (שלוש מועמדויות, ובהן לשלושת היוצרים על המוזיקה בהצגה).

המועמדות לפרס שחקנית השנה, לצדן של שוסטר ורוזנבלט, הן מיכל קורמן על היצירה העצמאית "שמחת זקנתיק" ואנה דוברוביצקי על "באג" העולה בתמונע. בקטגוריית שחקן השנה מתמודדים לצד איילון קורח גם שחר פרץ על "הלילה הקצר ביותר בשנה", דייוויד לוינסקי על "הבט אחורה בזעם" בצוותא ויואב דונט על "ליזלוטה במאי".

"אני אנג'לינה ג'ולי"צילום: דדי אליאס

כל אחד מזוכי הפרס, שיוענק זו השנה ה–13, יקבל מענק בסך 2,500 שקלים. בראש ועדת השיפוט, שחבריה צפו בכ–60 הצגות, עמד השנה השחקן דורון צפריר וחבריה היו ד"ר רינה ברוך, אלחי לויט, עירית נאמן, אבי מלר, דינה צבי ריקליס, סגל שטיין ליאור, מאירה שפי, ג'ון פולטון, קובי שם טוב, פולה מיודובניק ואפרת ליפשיץ. לאחר פרישתו של ארז חסון מראשות עמותת הפרס, עם מינויו לחבר הוועדה האמנותית של פסטיבל עכו האחרון, הסכים ראש מינהל התרבות לשעבר, יוסי פרוסט, לשמש כיושב ראש זמני של העמותה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ