הבימה הגיש תלונה בעקבות הקרנת מסרים נגד נתניהו על גבי מבנה התיאטרון

בין היתר הוקרנה על מבנה התיאטרון הכתובית "חייבים להיפטר מביבי מיד". הבימה: "התיאטרון הלאומי מתרחק מכל עניין פוליטי". עיריית תל אביב: חופש הביטוי הכריע

מיה אשרי
מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההקרנה על גבי התיאטרון הלאומי, אתמול
מיה אשרי
מיה אשרי

תיאטרון הבימה הגיש תלונה למשטרה בעקבות הקרנה של מסרים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו על קיר המבנה בהפגנה שלשום בכיכר הצמודה לתיאטרון. בין היתר הוקרנה הכתובית "חייבים להיפטר מביבי מיד". התיאטרון מתלונן על הקרנת תמונה לא חוקית על קיר הבניין.

במכתב התלונה, שהועבר למפקד מחוז תל אביב ובהעתקים גם לעיריית תל אביב ולמשרד התרבות, נכתב: "התיאטרון הלאומי מתרחק מכל עניין פוליטי ולעולם לא היה מאשר הקרנה או הצבת שלט כזה על הבניין שלו. כתיאטרון לאומי שמייצג את כל השכבות והדעות ומעולם ולעולם הבימה אינו נוקט עמדה, לא לימין ולא לשמאל. אנחנו מגנים כל ניסיון מכוער להדביק לתיאטרון הלאומי קשר וצביון פוליטי". מסרים נגד השחיתות הוקרנו על קירות התיאטרון גם בהפגנות קודמות בכיכר.

במכתב עליו חתומה המנכ"לית אודליה פרידמן, נכתב עוד כי התיאטרון פנה לעיריית תל אביב כמה פעמים בדרישה להרחיק את ההפגנות מכיכר התיאטרון, "שכן הן מפריעות להתנהלות התקינה בכיכר ובתיאטרון". ב–2016 דווח ב"הארץ" כי גם מארגנות הפגנת הנשים "צעדת השרמוטות" נתקלו בבעיות בבואן לקיים את הפגנתן בכיכר הבימה, ונדרשו לאישור מהתיאטרון בנוסף לאישורים מהמשטרה, על אף שהדבר אינו מחוייב על פי חוק.

מהעירייה נמסר כי "התקבלו פניות על הפרעה לקיום פעילות התיאטרון והדברים נשקלו. באיזון הכולל הכריעו חופש הביטוי והמחאה. משטרת ישראל נתבקשה על ידי העירייה לשמור על הסדר בכיכר. הקרנת המסרים על קיר הבניין מטופלת על ידי המשטרה בהתאם לשיקול דעתה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ