פרס מפעל חיים יוענק לרבקה מיכאלי

השחקנית, המגישה והשדרנית שתחגוג החודש יום הולדת 80, תקבל פרס על מפעל חיים בטקס פרסי התיאטרון, שייערך ב-25 במאי בהבימה בתל אביב. "פרפורמרית אהובה ללא גבול", נכתב בנימוקי השופטים

מיה אשרי
מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רבקה מיכאלי מנחת טקס פרסי התיאטרון 2017
מיה אשרי
מיה אשרי

השחקנית, המגישה והשדרנית הוותיקה רבקה מיכאלי תקבל פרס על מפעל חיים בטקס פרסי התיאטרון, שייערך ב-25 במאי בתיאטרון הבימה בתל אביב. מיכאלי, שתחגוג בחודש הבא יום הולדת 80, זכתה בעבר גם בפרס על מפעל חיים, במסגרת פרסי הטלוויזיה לשנת 2008, וכן בפרס מפעל חיים על תרומה לרדיו במסגרת כנס העיתונות שנערך ב–2009.

"לכאורה, היא הוכתרה כבר לפני שנות דור כ'גברת הראשונה של הבידור הישראלי' בזכות דמויות אלמותיות ומעוררות השראה שנתקבעו בנוף התרבות הישראלית", נכתב בנימוקי השופטים לבחירה במיכאלי. "לכאורה, גם שנים רבות באולפני הרדיו והטלוויזיה עיצבו את איכויות יכולותיה הקומיות ואת כישוריה כפרפורמרית מתוקשרת ואהובה ללא גבול. כל זאת 'לכאורה', משום שלגלריה מפוארת זו מצטרפות בעשורים האחרונים דמויות דרמטיות בגילומה ובכיכובה כשהיא במרכז 'הבמה הגדולה'".

השופטים ציינו בין היתר למופעי היחיד של מיכאלי, כמו "מחברות החשק" ו"בת 26", את שיתופי הפעולה הבימתיים שלה עם יוסי בנאי משנות ה–60 וה–70, ביצירות של ניסים אלוני וחנוך לוין; ואת עבודתה הבימתית בשנים המאוחרות יותר – למשל במחזות של חנוך לוין ("אורזי המזוודות"), עדנה מזי"א ("הפושעים החדשים"), ברטולט ברכט ("אדם הוא אדם"), ושמואל הספרי ("אשה, בעל, בית" ו"נתניה"). "עתה, ערב הגיעה לגבורות, באנו להמליץ כי התיאטרון הישראלי — על אמניו ועובדיו — יחבקה, יביע הוקרה לפעילותה היצירתית רבת-הגוונים", כתבו. ועדת השיפוט כללה את דויד אלכסנדר, צביה הוברמן, אורלי פרומן, מיכה יינון וצחי בקר.

לצד עבודתה על הבמה, ידועה מיכאלי בעבודתה הרדיופונית, הנמשכת כבר קרוב ל–70 שנה, וכן בהופעותיה בטלוויזיה. כבר בגיל 11 התייצבה לראשונה מול המיקרופון, בתוכנית הילדים של קול ישראל. בהמשך שירתה בגלי צה"ל, ואז שבה לקול ישראל — שם עבדה כ-40 שנה. כיום היא מגישה תוכנית רדיו שבועית ב–103fm.

בטלוויזיה התפרסמה מיכאלי בשנות ה–70 במסגרת תוכנית הסאטירה "ניקוי ראש". בשנות ה–80 וה–90 הגישה תוכניות שונות, בהן "סיבה למסיבה" ו"סופשבוע". בשנים האחרונות שיחקה מיכאלי בסדרות טלוויזיה לנוער ולמבוגרים, כמו "אלישע" ו"בנות הזהב". בקולנוע הופיעה בין היתר ב"תעלת בלאומילך" (1969) ב"חסד מופלא" (1992), ו"מוכרחים להיות שמח" (2005).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ