הצגה בתיאטרון הבימה הופסקה לאחר שהשחקנית ליא קניג חשה ברע

לפי הבימה, קניג טופלה מאחורי הקלעים והוחלט כי אין צורך לפנותה לבית חולים. מנכ"לית התיאטרון הודיעה לצופים כי ההצגה לא תימשך, והקהל נעמד ומחא כפיים לשחקנית הוותיקה

מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליא קניג (מימין) וגילה אלמגור בחגיגות 100 שנה לבימה
ליא קניג (מימין) וגילה אלמגור בחגיגות 100 שנה לבימהצילום: מגד גוזני

השחקנית הוותיקה ליא קניג חשה ברע הלילה (שני) במהלך הצגה בכיכובה בתיאטרון הבימה. ההצגה הופסקה והקהל נשלח לביתו. על פי תגובת "הבימה", קניג טופלה מאחורי הקלעים על ידי צוות רפואי והוחלט כי אין צורך לפנותה לבית חולים. היא נשלחה בהמלצת הרופאים למנוחה בביתה.

באמצע "המלך ליר", עלתה מנכ"לית התיאטרון אודליה פרידמן לבמה ומסרה את הבשורה לקהל. "ליא לא מרגישה טוב, אנחנו כרגע מטפלים בה מאחורי הקלעים", אמרה פרידמן. "היא מסרה לכם ד"ש וביקשה שתבואו לראות אותה בפעם הבאה. היא מאוד עצובה". הקהל מחא לה כפיים ונעמד על רגליו.

קניג, בת 88, מככבת בימים אלה בתפקיד המלך ליר בהפקה שעלתה לפני כחודש בבימויו של גדי רול. זו הפקה שנמשכת כשלוש שעות, ומשתתפים בה גם יבגניה דודינה, נורמן עיסא, רינת מטטוב ואחרים.

מתיאטרון הבימה נמסר בתגובה: "ההצגה המלך ליר הופסקה הערב בשל העובדה שהשחקנית הראשית ליא קניג לא חשה בטוב. לאחר בדיקה רפואית הוחלט כי אין צורך בפינוי רפואי לבית החולים ובהמלצת הרופאים תחזור לביתה למנוחה. מחר יתקיים ברור מקיף יותר בנושא. התיאטרון מודה לקהל הצופים שקבל בהבנה ובמחיאות כפיים את הפסקת ההצגה וכמובן שכולם איחלו לה בריאות ואריכות ימים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ