מיקי גורביץ' ביקש להשתחרר מבימוי הפקה בקאמרי

הבמאי התפטר בשבוע שעבר מתפקידו בסטודיו ניסן נתיב בגלל תלונות לפגיעה מינית בסטודנטים. גם השתתפותו בפסטיבל תיאטרון קצר בוטלה

מיה אשרי
מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל גורביץ'
מיה אשרי
מיה אשרי

הבמאי מיקי גורביץ' ביקש מתיאטרון הקאמרי להשתחרר מבימוי ההפקה "אניהו" בתיאטרון, זאת על רקע תלונות שהתקבלו בהנהלת סטודיו ניסן נתיב על פגיעה מינית בסטודנטים. גם בפסטיבל תיאטרון קצר בצוותא, שמתוכנן להתקיים בדצמבר, החליטו לא לאפשר לו לביים הפקה שיועדה לאירוע.

ההפקה "אניהו", שכתבו אתגר קרת ורוני סיני על פי ספרו של קרת, היתה אמורה להיכנס לחזרות כבר בשבועות הקרובים. התיאטרון קיבל את בקשתו של גורביץ', ויחפש כעת במאי חלופי. לא ברור בשלב זה באיזה אופן ישפיע הדבר על לוח הזמנים של ההפקה. גורביץ' היה אמור לביים גם הפקה אחת במסגרת "פסטיבל תיאטרון קצר" בצוותא, שעתיד להתקיים בסוף דצמבר. לאחר שפורסם כי התפטר מניסן נתיב על רקע התלונות נגדו, הוחלט בפסטיבל שלא להמשיך את העבודה עמו.

שלושה סטודנטים התלוננו בשבוע שעבר בפני הנהלת הסטודיו למשחק ניסן נתיב כי גורביץ' — המלמד במוסד כארבעה עשורים — פגע בהם מינית. לפחות באחד המקרים מדובר באינוס לכאורה תוך ניצול יחסי מרות. בשיחת הבהרה שנערכה עמו ביום חמישי האחרון, ביקש גורביץ' להתפטר באופן מיידי.

כבר ב–2016 נחשף ב"הארץ" כי גם בתאטרון החאן שניהל גורביץ' אמנותית עד לאחרונה וגם בניסן נתיב התקבלו תלונות מצד שחקניות על שיטות עבודתו של גורביץ', שכללו פגישות אישיות בביתו בשעות מאוחרות, מגע אינטימי, שיחות בעלות תוכן מיני ועוד. בשני המקרים, בדיקות פנימיות לא הובילו להליכים משמעתיים משמעותיים, אף על פי שנדרש להפסיק להיפגש עם שחקנים לבדו בביתו מחוץ לשעות העבודה או הלימודים. על פי העדויות החדשות, גם פגישות אלה המשיכו להתקיים בניגוד להנחיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ