ההצגה "רדיו פליי" מובילה במספר המועמדויות לפרס הפרינג' "קיפוד הזהב"

ההצגה של תיאטרון החנות מועמדת לשמונה פרסים, בהם "הצגת השנה". אחריה "תדגימי" המועמדת לשישה פרסים, והסאטירה "חשש לאירוע" והמופע הנשי "זאבות", המועמדים כל אחד בחמש קטגוריות. הטקס יתקיים ב–16 בנובמבר בתל אביב

מיה אשרי
מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתוך "רדיו פליי". מועמדת בין היתר לפרס הבימוי, פרס המחזאי, פרס השחקן והשחקנית ופרס על עבודה קבוצתית
מתוך "רדיו פליי". מועמדת בין היתר לפרס הבימוי, פרס המחזאי, פרס השחקן והשחקנית ופרס על עבודה קבוצתיתצילום: יאיר מיוחס

"רדיו פליי", הפקה של תיאטרון החנות בבימויו של שחר מרום, מובילה במספר המועמדויות לפרס קיפוד הזהב המחולק בתחום תיאטרון הפרינג' — שמונה מועמדויות בקטגוריות מרכזיות. "תדגימי", מאת דפנה זילברג, מועמדת לשישה פרסים, והסאטירה "חשש לאירוע" והמופע הנשי "זאבות" מועמדים כל אחד בחמש קטגוריות. ארבע ההצגות האלה הן גם המועמדות בקטגוריית "הצגת השנה". הזוכים יוכרזו בטקס שייערך ביום שישי, 16 בנובמבר, בתיאטרון "קרוב" בתל אביב.

מלבד מועמדותה להצגת השנה, מועמדת "רדיו פליי" בין היתר גם לפרס הבימוי (שחר מרום), פרס המחזאי (נועה בקר), פרס השחקן (נועם רובינשטיין), פרס השחקנית (נדיה קוצ'ר) ופרס על עבודה קבוצתית. ההצגה היא מופע קומי המדמה תסכית רדיו חי שנכתב בהשראת סדרת ספרי הריגול הישראלים משנות ה–60, "פטריק קים".

הטריילר של "רדיו פליי"

לצד מרום, מתמודדות בקטגוריית הבימוי שלוש נשים: אגם מזרחי, שביימה את מופע המחזות הקצרים "חדר 414" (ארבע מועמדויות בסך הכל); נטע חצרוני שביימה את המופע הכל–נשי "זאבות"; ודפנה זילברג, שביימה את "תדגימי". האחרונה מבוססת על משפט אונס מ–2008, שבמהלכו התבקשה המתלוננת להדגים בפני בית המשפט את התנוחות שבהן נאנסה. מלבד הצגת השנה ובמאית השנה, זכתה ההפקה גם במועמדות לשחקן השנה (אבי סרוסי) ולשחקנית המשנה (חווה אורטמן).

"תדגימי" היא גם אחת המועמדות בקטגוריית "ההצגה שמעזה", שיוענק השנה זו הפעם הראשונה. על פי עמותת הפרס, זהו "פרס מיוחד אשר יינתן להצגה שמעזה להתמודד באומץ ובנחישות עם בעיות היום והשעה, ולגעת בנושאים עכשוויים בוערים בישראל". "תדגימי" מועמד לצד "השימוע" של רננה רז, "ההודאה" שביים סיני פתר, "חצויה", שביימה בת-חן ישראלי, ו"אחת מעשר" שביים ניקו ניתאי.

לפרס המחזאי מועמדים לצדה של בקר גם עדי מור ("יוסף יוספזון מת", ארבע מועמדויות), נעם גיל ("חשש לאירוע") והמחזאים שכתבו את הפרקים השונים של "חדר 414". בפרס השחקן הראשי מועמדים לצד רובינשטיין וסרוסי גם עידו קולטון ("יוסף יוספזון") ואבי גולומב ("אני סיזיפוס"). בפרס השחקנית, מועמדות לצד קוצ'ר גם אגם שוסטר ("חדר 414"), יעל מור ("ברקיע השביעי") וגילי מילר ("ירמה שלי").

מתוך "ההודאה". מועמד לפרס ההצגה שמעזהצילום: דוד קפלן

לפרס שחקן המשנה מועמדים שלום שמואלוב ("אהבה וכסף"), מעיין בלום ("חשש לאירוע"), יוסוף אבו ורדה ("ההודאה") ושחר נץ ("שתמות אמן"). לפרס שחקנית המשנה מועמדות לצדה של אורטמן גם אדר בק ("אהבה וכסף"), אורלי טובלי ומעיין וייסברג (שתיהן עבור "חשש לאירוע").

הטקס ייערך זו השנה ה–14. כ–70 הצגות הוגשו השנה לוועדת הפרס, בראשה עמד דורון צפריר. עוד היו חברים בה מאירה שפי, פולה מיודובניק, שיר ענבר, אפרת ליפשיץ, קרן אדרעי, טל מיכאלוביץ, ג'ון פולטון, אורן חלפון, סוזי שולטי וסיון ליפשיץ.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ