שלוחת בית ספר למשחק ע"ש יורם לוינשטיין תוקם בנצרת

מנכ"ל הסטודיו והשחקן הישאם סולימאן יזמו את הקמת השלוחה החדשה, המיועדת לגילאי 18–28 מהמגזר הערבי בלבד. לוינשטיין: "יש בתעשייה ביקוש לשחקנים ערבים שהמקצוע לא נגיש להם"

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם לוינשטיין. "צעירי המגזר הערבי חשופים לטלוויזיה ולתיאטרון אבל לא לעשייה עצמה"
איה חיות
איה חיות

שלוחה של בית הספר למשחק על שם יורם לוינשטיין צפויה להיפתח באוקטובר בעיר הערבית הגדולה בישראל — נצרת. "אני מאושר להגשים חלום ישן", אמר היום (ראשון) מייסד ומנכ"ל הסטודיו, יורם לוינשטיין, עם פרסום דבר הקמת בית הספר. "אני מאושר לאפשר לצעירים מוכשרים מהמגזר הערבי, אשר בשל סיבות שונות לא מתאפשר להם להגיע ללימודים בתל אביב, לטעום ולהתנסות בתחום המשחק ולקבל החלטה לגבי עתידם בתחום".

"הגיתי את הרעיון לפני כ–12 שנים", הוסיף לוינשטיין ל"הארץ", "היו המון פניות מכל מני מקומות בארץ להקים שם שלוחה וכלום לא משך אותי כי הייתי צריך שיהיה גם עם חזון מאחוריו כדי להתקדם לעשייה. כך נולד הרעיון לעשות את השלוחה בנצרת, מתוך רצון להגדיל את מספר התלמידים הערבים שאולי יגיעו בעתיד גם לסטודיו. אני מאמין בערבוב תרבויות ובטוח שיש אנשים במגזר הערבי שלא חשופים למקצוע הזה והוא לא נגיש להם. הם כן חשופים לטלוויזיה ולתיאטרון אבל לא לעשייה עצמה. כל התלמידים שהיו לי מהמגזר הערבי היו מאוד מוכשרים ויש ביקוש בתעשייה לשחקנים האלו".

הישאם סולימאן. הגה את רעיון השלוחה עם לוינשטייןצילום: רמי שלוש

את הרעיון להקמת השלוחה הגה לוינשטיין עם השחקן ומנהל תיאטרון הפרינג' בנצרת, הישאם סולימאן, ובתמיכת המחלקה הערבית במנהל התרבות. סולימאן נולד בנצרת בשנת 1978, שם גם גדל והתחנך. בשנת 1997 עבר לתל אביב והחל בלימודי משחק בסטודיו של יורם לווינשטיין. כיום סולימאן מוכר בעיקר בזכות תפקידו בסדרה הישראלית המצליחה "פאודה" שם גילם את דמותו של אבו אחמד.

הלימודים בשלוחה החדשה מיועדים לצעירים בגילאי 18–28 מהמגזר הערבי בלבד, אשר מתגוררים באזור הגליל. המכינה תארך כשנה ותכלול שיעורי משחק, תנועה, קרבות במה, אקרובטיקה, שירה ערבית ועברית, תולדות התיאטרון, ניתוח טקסט, דיקציה עברית וערבית ועוד. את הלימודים יעבירו בין השאר יורם, הישאם וכן מורים נבחרים שמלמדים בסטודיו בתל אביב ובמרכז הפרינג' בנצרת. המכינה תתקיים בתיאטרון הפרינג' בנצרת ועלותה תהיה כ–6,000 . השנה הראשונה תיפתח באוקטובר הקרוב והאודישנים יערכו בחודשים יוני–יולי. בין בוגרי הסטודיו של יורם לוינשטיין נמנים שחקנים מצליחים כמו איילת זורר, אקי אבני, אסי לוי, יעל שרוני, טלי שרון, שני כהן ורבים אחרים.

רוב בתי הספר למשחק ממוקמים במרכז הארץ, הסטודיו של לוינשטיין נמצא כיום בשכונת התקווה בתל אביב ואילו בית צבי פועל ברמת גן. לניסן נתיב שלוחה ביפו ושלוחה בירושלים. "ככל שאני יותר בעניינים ונחשף למה שקורה בנצרת אני רואה שיש שם עשייה תיאטרונית מאוד גדולה", התייחס לוינשטיין לסוגיית המיקום. "אי אפשר להתעלם מהעובדה שרוב התעשייה היא בתל אביב. המקום היחיד הפריפריאלי שיש בו בית ספר נחשב למשחק הוא בבאר שבע ("גודמן"). אי אפשר לצפות שיהיה בתי ספר למשחק בערים ערביות כשאין בתי ספר למשחק גם בפריפרייה הישראלית".

עוד ציין לוינשטיין כי הוא מכיר בעובדה שייתכן ולא יהיה לשלוחה מספיק ביקוש: "כמובן שכדי לפתוח מגמה של 22 איש צריך לפחות 100 נבחנים", אמר, והוסיף כי "הישאם דיבר על הרעיון הזה בעבר והוא אומר שגילו בזה המון עניין. אני תמיד מזהיר את כולם שיש חלומות ויש מציאות, אבל אם לא ננסה לא נדע. חייבים לנסות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ