החברה ששיווקה את המינויים של הבימה הגישה היום בקשה לפירוק התיאטרון הלאומי

חברת פאואר דילינג טוענת כי הבימה הינה חדלת פירעון וכי לתיאטרון יש חוב כלפיה בסך של 2.8 מיליון שקלים. מהבימה נמסר כי "שום תגובה כזו לא הגיעה לתיאטרון"

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תיאטרון הבימה
איה חיות
איה חיות

חברת פאואר דיאלינג בע"מ הגישה היום בקשה לפירוק התיאטרון הלאומי הבימה בע"מ - החברה המפעילה את תיאטרון הבימה, התיאטרון הלאומי. החברה שימשה כמשווקת של מינויי התיאטרון ולטענתה הבקשה לפירוק היא בשל חוב כלפיה בסך של 2.8 מיליון שקלים. לטענת המבקשת, הבימה הינה חדלת פירעון. בבקשה שהוגשה באמצעות עו"ד גבי ספרן ממשרד ספרן, שרף יפה, ובאמצעות עו"ד אורי גיל, נכתב: ״החל משנת 1996 ועד לאחרונה בחודש יוני 2019 שימשה המבקשת כחברה שכל ייעודה הינו שיווק מנויים לתיאטרון הבימה. לאור אי תשלום החוב כלפיה היא הפסיקה ליתן שירותים להבימה בחודש יוני 2019. במשך שנים שירתה המבקשת את הבימה בנאמנות וביעילות כאשר היא מכניסה לקופת התיאטרון בזכות פעולות השיווק המוצלחות שלה סכומים המסתכמים לסך כולל של כ-110 מיליון שקל נטו".

עוד נכתב: "דבר היותה של הבימה חדלת פירעון אינה עובדה הידועה למבקשת בלבד; כי אם מדובר בחברה אשר ידוע לכל כי מצבה קשה והיא אינה פורעת את חובותיה לנושיה". במכתב צוין גם כי המפרק שימונה יצטרך לחקור את אחריות ההנהלה הנוכחית לעניין, לצד בחינת הטענות לפיהן רשויות המדינה לא עמדו בהתחייבותיהן כלפי הבימה. טענות על חובות של הבימה לספקים שונים הושמעו לא פעם בשנים האחרונות. השבוע דווח בחדשות קשת 12 כי ילדיה של נעמי שמר ושני הבמאים שעבדו על המחזמר משיריה, "סימני דרך", שלחו מכתב התראה לתיאטרון בטענה שלא קיבלו את שכרם בשנה האחרונה. במכתב התראה הם דורשים 880 אלף שקלים, או לחילופין פירוק התיאטרון.

מהבימה נמסר בתגובה: "שום בקשה כזו לא הגיעה לתיאטרון. יצויין כי בין הצדדים מתנהלת תביעה משפטית בבית המשפט ולתיאטרון יש טענות חמורות על התנהלות חברת פאואר דיאלינג. תביעה זו הועברה להליך גישור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ