שני מיליון שקלים יועברו ל"הבימה" תוך שבוע, השחקנים לא ישבתו

העברת הכספים, שצפויה להיחתם מחר, היא שלב ראשון בתוכנית הבראה שניסחו נאמני התיאטרון החדשים מטעם בית המשפט המחוזי בתל אביב. איום שביתת השחקנים הוסר "עד למשכורת הבאה"

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תיאטרון הבימה   מוטי מילרוד
איה חיות
איה חיות

פחות משבוע אחרי שבית המשפט המחוזי בתל אביב שלל את סמכויות הנהלת "הבימה" ומינה במקומה נאמנים מטעמו - השיגו האחרונים הסדר הבראה ראשוני למוסד מול משרד האוצר.

במסגרתו יועברו שני מיליון שקלים בשבוע הקרוב לתיאטרון, המצוי בחובות של 72 מיליון שקלים, ואלה יוקדשו לגיבוש תוכנית לשיקומו. עוד פורסם כי המדינה העבירה לתיאטרון שני מיליון שקלים בטרם הוקפאו סמכויות הנהלתו - זאת לטובת סבסוד הצגות לאזרחים ותיקים במהלך 2020. 

"הנאמנים והמדינה סבורים כי מדובר בהסדר ראוי וסביר", נכתב בהסכם בין הנאמנים לאוצר, שצפוי לקבל אישור בית משפט סופי מחר (ראשון). "ההסכם יאפשר הפעלת התיאטרון בתקופת ההקפאה באמצעות כספי התמיכה מחד, יאפשר המרת כספי המקדמות לכספי תמיכה עם גיבוש תוכנית הבראה, ויקנה לכספים מעמד עודף במקרה שבו חס וחלילה לא תגובש תוכנית הבראה מאידך — וזאת כנהוג וכמקובל במקרים דומים של מימון הניתן במסגרת הליכי הקפאת הליכים".

יו"ר ועד השחקנים בהבימה, שמוליק כהן, אמר ל"הארץ" כי בעקבות הדברים השחקנים, שבמשך חודשים לא קיבלו משכורות מלאות מהתיאטרון, מבטלים את האיום בשביתה "לפחות עד המשכורת הבאה".

נאמני התיאטרון החדשים מונו ביום שני שעבר על ידי נשיא בית המשפט איתן אורנשטיין, במסגרת החלטתו שלא לפרק את התיאטרון הלאומי - כפי שדרשה חברת מכירת המנויים "פאוור דיאלינג", בגין חוב של 2.9 מיליון שקל. 

אורי רשטיק, מרכז פעילות שח"ם, ברך את הנאמנים "על עבודתם ועל הגעה להסדר עם האוצר שימשיך להפעיל את התיאטרון ולשלם את שכר השחקנים. אנו מזכירים שסכסוך העבודה עדיין בתוקף. ככל שתהיה פגיעה במעמד השחקנים בתיאטרון במסגרת תוכנית ההבראה, לא נהסס להפעיל צעדים ארגוניים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ