ספר לי סיפור, היא אמרה

למרות צוות שחקנים מרשים ותיאטרון סיפור ייחודי, "איש ואישה אחת" משאיר תחושה של פוטנציאל יצירתי אדיר מבוזבז

מיכאל הנדלזלץ - צרובה
מיכאל הנדלזלץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל הנדלזלץ - צרובה
מיכאל הנדלזלץ

התיאטרון הפלסטיני שנוסד בשנות השמונים במזרח ירושלים נקרא "אל חכוואתי", כלומר, מספר הסיפורים. הוא כבר לא קיים. אחד ממייסדיו, שמת לפני זמן קצר, פרנסואה אבו-סאלם, סיפר לי שפירוש שם התיאטרון הוא "מספר הסיפורים", משהו אופייני לעולם הערבי, שממלא עבורם את התפקיד שממלא עבורנו התיאטרון.

דומה ולשירת הברבור שלה כמנהלת אמנותית של אנמבל הרצליה בחרה אופירה הניג להחזיר את במת התיאטרון שלה לעולם הסיפור, וכדי להגשים את החזון הזה היא כינסה לבמה נבחרת שחקנים מעולה.

הם עולים לבמה, עומדים בשורה, רוקדים לעינינו בהפגנה אדירה של אנרגיה, וזה יפה ומבטיח וצבעוני ומלא חום. יוסוף אבו ורדה מספר יפה, ויואב הייט מדלג בנעליים מצחיקות, וסלים דאו משעשע כדרכו, ומדי פעם עולים למה אמיתי יעיש בן אוזיליו ונמרוד ברגמן, וברגמן מבצע פנטומימת קרב. בין סיפור לסיפור יש הבלחות מוסיקה וקצת תנועה, והרגשה שהנה זה מתחיל.

מתוך ההצגה. צילום: יח"צ

במרכז הערב חוגג על הבמה חליפה נאטור ומרתק בסיפור על מפלצת ענקית עם שני שדיים ענקיים, טועה ונתקע וקשה להסיר ממנו את העיניים. ואז מספרות גם הנשים: סלווה נקארה, ונעמי פרומוביץ-פנקס, ואורנה כץ, ואודליה סגל, ואז נמרוד ברגמן, עוד שחקן בעל נוכחות ייחודית מספר סיפור על קרב של ייאוש והתאבדות שסופו אהבה וחיים.

וכל זה יפה, ויש תפאורה, ובובות, וצבע, וירח מתמלא בעיגול אור, וסעודה מתבשלת, בעברית וערבית. לכל זה יש קסם בלתי אמצעי לא מבוטל. וכך ישבתי לי נינוח, וגם די נהניתי, ובכל זאת חשבתי לי שעם קבוצת שחקנים מסורה, מוכשרת, כזאת היה אפשר ליצור תיאטרון מדהים. אז נכון שזה מה שהיוצרת רצתה, ויש בכך אמירה תרבותית לא בלתי פוליטית על העולם בו אנו חיים, ותיאטרון סיפור ייחודי, ובכל זאת יצאתי מן האולם בתחושה שראיתי פוטנציאל יצירתי אדיר מבוזבז.

תיאטרון חיפה ואנסמבל תיאטרון הרצליה מעלים "איש ואישה אחת". קונספט, עריכה ובימוי: אופירה הניג. תפאורה ותלבושות: מרים גורצקי-בילו. מוזיקה: יהודה פוליקר.

כתבות מומלצות

תומכים בזכות להפיל ומתנגדיהם מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון, היום

מה המשמעות של ביטול פסיקת "רו נגד וייד" ומדוע זה נעשה עכשיו?

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

לפיד ושר החוץ הטורקי, אתמול באנקרה. ראש ממשלת המעבר יצטרך להתנהל בזהירות, ובידיעה שברחבי המזרח התיכון עוקבים אחרי כל צעד

כרה"מ לפיד יעדיף להימנע מהסתבכות צבאית, אבל עשוי לפזול שמאלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ