חמישה מחזות ישראלים מקוריים יעלו בלונדון בבימוי בריטי

בסוף אפריל יוצגו בתיאטרון טריסטאן בייטס המחזות בקיראה מבוימת. המארגנים מצפים לקהל מעורב של יהודים וישראלים המתגוררים בעיר, וכן אנשי תיאטרון ותקשורת

ציפי שוחט
ציפי שוחט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ציפי שוחט
ציפי שוחט

חמישה מחזות מקוריים שנכתבו בידי מחזאים ישראלים יעלו בתיאטרון טריסטאן בייטס בלונדון בקריאה מבוימת. באירוע, שייערך בסוף אפריל, יוצגו קטעים מתוך חמישה מחזות: "חמישה קילו סוכר" מאת גור קורן, "הנה עולה האור מאחורי" מאת עודד ליפשיץ, "קפיצה" מאת אלה מושקוביץ-וייס, "ארץ חדשה" מאת שי פיטובסקי ושחר פנקס ו"הוקי פוקי" מאת אייל וייזר. הצגתם של הקטעים תהיה באנגלית והם יבוימו על ידי במאים מאנגליה.

את האירוע יזמה הבמאית הישראלית אריאלה אשד שחיה בלונדון זה 13 שנה, וזהו הפרויקט הרביעי שהיא מארגנת ומפיקה, מתוך כוונה לחשוף את המחזאות הישראלית לקהל בחו"ל. בתום האירוע יתקיים דיון בהשתתפות הכותבים, הבמאים, השחקנים והקהל על נושאי המחזות. את הדיון ינחה הבמאי מתיו לויד, שהיה המנהל האמנותי של האקטורס סנטר.

אשד ייסדה ב-2005 קבוצת תיאטרון שנקראת "תיק-שו-רת", המארגנת העלאה של מחזאות ישראלית בלונדון. בעבר הועלו שלושה פרויקטים דומים, בשיתוף פעולה עם תיאטרון המסטד. לדבריה, בעקבות יוזמה זו, זכה מחזהו של חנוך לוין, "יעקובי ולידנטל", להופיע בפסטיבלים שונים באנגליה וכן לביצוע בימתי מלא בבימויה, בתיאטרון אובל האוס בלונדון ב-2007.

לשאלה מי הקהל שבא לצפות בלונדון בהצגות מישראל, השיבה אשד, כי מדובר בקהל מעורב של יהודים וישראלים המתגוררים בלונדון, וכן אנשי תיאטרון ותקשורת.

כמו כן, מדובר במפגש אמנותי ולרוב זאת התחלה של שיתוף פעולה בין מחזאים מישראל, ובמאים ושחקנים בריטיים. "זהו פרויקט שהוא חציו סדנה וחציו הופעה", היא מספרת, "בתקווה שהוא יילד עוד שיתופי פעולה".

אשד בחרה את חמשת המחזות שיעלו בפרויקט הנוכחי תוך התייעצות עם גורמים שונים. לדבריה, מדובר בניסיון "לשלב קולות שונים של המחזאות העברית הנכתבת כיום".

בפרויקט תומכים הן המועצה הבריטית והן משרד החוץ ומשרד התרבות והספורט בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ