המלצות במה לשבוע: קבוצת הכדורסל שתצחיק אתכם

ההארלם גלוב-טרוטרס משחקים כדורסל עם פעלולים ובדיחות, צוותא פותחת את פסטיבל עתיד התיאטרון, בת שבע מחזירה לבמה את המופע המשותף של שרון אייל ויסמין גודר, וצעירי הבימה איבדו את האף

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: מי יהיה עתיד התיאטרון הישראלי?

בכל שנה עורך צוותא פסטיבל שמנסה לחזות את עתידו של התיאטרון הישראלי. פסטיבל עתיד התיאטרון 2012 הוא מרתון הפקות בוגרי בתי ספר למשחק שייערך בין התאריכים 29 באפריל ל-3 במאי ויציג 10 הצגות. בהם "דונה פלור נשואה לשניים" של הסטודיו לאמנויות התיאטרון יורם לוינשטיין, "חובזה" של סמינר הקיבוצים, בית הספר לאמנויות המחול, "לצאת מכאן" של גודמן בית הספר למשחק ואמנויות הבמה בנגב ועוד. הפסטיבל ינעל ביום חמישי, בטקס חגיגי בו יוענקו שני פרסים לשחקן ולשחקנית המבטיחים של השנה, שיבחרו על ידי צוות שופטים.עתיד התיאטרון 2012 - ימים א'-ה', ה-29 באפריל עד 3 במאי, 19:00, צוותא מתחרים על עתיד התיאטרון. "דונה פלור נשואה לשניים" (צילום: רדי רובינשטיין)יום שני: צעירי הבימה בחיפוש אחרי אף

פקיד בשירות המדינה, מקיץ משנתו ומגלה שפניו נטולות "חוטם". מכאן מתחיל מרדף הזוי-מסויט-מצחיק אחר החוטם שנראה מטייל בכיכר העיר, מתפלל בכנסייה ונוסע ברחבי סן פטרסבורג עוטה בגדי שרד של הפקידות הבכירה. זוהי הצגה על סיפור על שכר ועונש, אמת ושקר, מעמדות ואובדן, שכול וקהות חושים אנושית. קבוצת צעירי הבימה בהנהגת שי פיטובסקי חוזרת להציג את ההפקה הראשונה שלה.החוטם - יום ב' ה-30 באפריל, 19:00, הבימהאין מעשה בלי תוצאה. "החוטם" (צילום: ז'ראר אלון)

יום שלישי: כדורסל לא רק לחובבי ספורט

ההארלם גלוב-טרוטרס, הוקמה ב-1926 בשיקגו כקבוצת כדורסל תחרותית לכל דבר. עם השנים הפכה הקבוצה את משחקיה לשואו בידורי שמשתף את הקהל ויוצר חוויית בידור ספורטיבית. המופע נראה כמו משחק כדורסל רגיל. על המגרש מתחרות קבוצות מלוות בשחקני ספסל, שני שופטים, איש מזכירות ומאמן. ההבדל הוא במהלכים שמבצעים השחקנים על המגרש. המופע מלא תעלולים, כאלו שכדורסלנים מקצוענים יכולים אולי לחלום לעשות במשחק האמיתי. הקבוצה יוצרת בהופעותיה שואו של כדורסל, משולב בבדיחות ולהטוטים אתלטיים מיוחדים. עד היום הקבוצה הופיעה ב-120 ארצות ברחבי העולם ומאות מיליונים צפו במשחקיה, בהם נשיאים, מלכים ואפילו אפיפיור אחד. בישראל הם ישחקו בשני משחקים בלבד, שיתקיימו בהיכל נוקיה.הארלם גלוב-טרוטרס - ימים ג' ו-ה', ה-1 ו-3 במאי, 19:30, היכל נוקיהעושים חיים על המגרש. הארלם גלוב-טרוטרס:

יום רביעי: יסמין גודר ושרון אייל מאחדות כוחות

להקת בת־שבע מעלה ערב כפול ובו עבודות של שתיים מהכוריאוגרפיות הבולטות במחול הישראלי העכשווי: שרון אייל, כוריאוגרפית הבית של בת־שבע, ויסמין גודר, הכוריאוגרפית החיצונית הראשונה זה שנים, שהוזמנה ליצור עבודה ללהקה. איל וגודר חולקות נטייה משותפת למחול דחוס ומתפקע שמשתעשע בסף הגירוי של הקהל, אבל החיבור ביניהן רחוק מלהיות מובן מאליו. הפואטיקות של השתיים זכו כבר למעמד של אסכולות שעיצבו, כל אחת בדרכה, את סצנת המחול הישראלית. המפגש ביניהן מאתגר במיוחד. (דני ניימן).ערב משותף ליצירות של שרון אייל ויסמין גודר - יום ד' ה-2 במאי, 19:00, סוזן דללמחול דחוס ומתפקע. "Toxic Exotic":

כתבות מומלצות

פרופ' ינאי עופרן , במעבדת ביולוג'יק דיזיין ברחובות

במעבדה קטנה ברחובות נולד הנוגדן הראשון בעולם שנוצר על ידי מחשב

עדי גרתי

זאת הייתה תשובה מושלמת - כך מסבירים "כיבוש" ב-25 מילים בלבד

אפרת גוש. המאבק לא נשלם

השיר של אפרת גוש נובע מהקרביים של מלחמתה בהתמכרות לאלכוהול

נאסים שומאן בביתו, השבוע. הוא וחברו לא נטלו חלק פעיל בהפגנה, רק הלכו על הכביש

שני סטודנטים הלכו להם, ולפתע חיילים המטירו עליהם אש כבדה

לימודים הומניסטיים לנוער באוניברסיטת בן-גוריון. תוכנית הלימודים לכיתות ו'־ט' מתמקדת ב"הסברה"

מי האנשים שחיו כאן לפני הצלבנים? לתלמידי ישראל אסור לדעת

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?