המלצות במה לשבוע: בית מחול שלם חוגג עשור

פסטיבל מחול שלם חוגג עשור עם מחווה לנייג'ל צ'רנוק, ליאור לב יוצר מחול שמתבסס על הדמויות השונות של ירושלים, תיאטרון דימונה מגיע לקאמרי ופסטיבל "בין שמיים לארץ" נודד לתיאטרון תמונע

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: ליאור לב מעלה מחווה לירושלים

להקת תיאטרון מחול ירושלים בניהולו האמנותי של ליאור לב, מעלים בבכורה את המופע סינדרום ירושלים. לב, כוריאוגרף מוערך, הכשיר את הרכב הרקדנים הישראלי וצרף לתוכו מספר רקדנים בינלאומיים: מאוסטרליה, מטורקיה ומפינלנד, אשר יחד מהווים מעיין תצרף בינלאומי ייחודי שחי ופועל בירושלים.

בעבודתו החדשה, "סינדרום ירושלים", בוחר ליאור לב בשיתוף עם רקדניו להתמקד בדמויות דמיוניות מירושלים. כל דמות היא עולם בפני עצמו, חלקן בעלות עוגן מציאותי וחלקן הזיה. מגוון הדמויות יוצרות ביחד פסיפס תנועתי צבעוני ומרתק, תיאטרליות מוגזמת, סיטואציות בלתי צפויות, לרוב מתפרצות, העוסקות בתהייה וחיפוש, ומגדירות מחדש את הזהות של כל אחת מהן. לב נע בזהירות על הרצף שבין דמיון ומציאות, בין אמת ובדיה.סינדרום ירושלים - יום א' ה-16 בדצמבר, 21:00, מרכז ז'ראר בכרכל דמות אותה יצר היא עולם בפני עצמו. ליאור לב (צילום: יאקופ זיירק)יום שני: הוליווד של שנות ה-20 בדימונה

הוליווד, שנות ה-20, ימי הזוהר של הסרט האילם. ג'ורג' ומרי רנדי הם צמד בדרנים כושל. טעות אנוש מובילה אותם להזדמנות של פעם בחיים - לככב בסרט הוליוודי. ג'ורג' נחוש שלא לפספס הפעם ולא לאכזב את מרי אשתו האהובה. הוא מוצא את עצמו, נכנס יותר ויותר, לדמותו של "טומי הצייד", אותו הוא מגלם בסרט, ומאבד לחלוטין אחיזה במציאות. בדמיונו של ג'ורג', הסרט לא נגמר אף פעם: המצלמות ממשיכות לרוץ, והבמאי ממשיך לתת הוראות. ככל שחייו עולים על פסים טראגיים, הוא ממשיך להאמין, שהפעם, הוא סוף סוף נותן את תפקיד חייו.

גירסת הבמאי זוהי הצגה חדשה של אנסמבל "מעבדת פיס תרבות דימונה" בבימויה של נועה רבן קנולר, המבוססת על עיבוד חופשי של הסיפור השישי מתוך קובץ הסיפורים בספר "שלוש עשרה מקטרות" מאת איליה ארנבורג. עכשיו לראשונה היא מגיעה לתל אביב, ומתארחת בתיאטרון הקאמרי.גירסת הבמאי - ימים ב'-ד' ה-17-19 בדצמבר, 20:30, הקאמרימאבדים אחיזה במציאות. "גירסת הבמאי" - תיאטרון דימונה (צילום: ז'ראר אלון)

יום שלישי: פסטיבל "בין שמיים לארץ" נודד לתל אביב

ערב הבכורות של הפסטיבל הירושלמי 'עושה עליה' לתיאטרון תמונע בתל אביב. זו השנה הרביעית בה מתקיים הפסטיבל בין שמיים לארץ, ומעלה שיח מחולי על מקומו של הגוף, כיצד מופיע הגוף במקורות היהודיים וכיצד ניתן לדבר עם מקורות אלו על במת המחול העכשווי ובשפה גופנית. השנה לקחו על עצמם היוצרים מאיה לוי, גלית ליס, איריס נייס ואלעד שכטר לחקור שאלות אלו ולעבד אותן לשלוש עבודות מחול שהועלו בבכורה במסגרת הפסטיבל בירושלים.הפסטיבל פונה אל גברים ונשים, חילונים ודתיים לפגוש שיח מחולי ישראלי, חדשני ומקורי. בין שמיים לארץ 2012 בתל אביב - יום ג' ה-18 בדצמבר, 20:00, תיאטרון תמונעמדברים עם מקורות על במת המחול העכשווי. אשת חיל - גלית ליס (צילום: תמי וייס)

יום רביעי: נפרדים מנייג'ל צ'רנוק בפסטיבל מחול שלם

פסטיבל מחול שלם יציין השנה 10 שנות פעילות למרכז. הפסטיבל, שנוסד ביוזמתם של עפרה אידל ורובי אדלמן, כדי לתת במה ליוצרים בירושלים, הפך לאירוע מחול המושך אליו רקדנים ישראליים ומחו"ל, והוא נותן במה להופעות בכורה ומופעי מחול ומולטימדיה ייחודיים. השנה תעלנה 11 יצירות מחול בבכורה ומופע אורח מפולין. הפסטיבל יארח נבחרת של אמני מחול עכשווי מסקרנים ובעלי אמירה ייחודית מובהקת, בהם: אהרון מנור, גיל קרר , יעל תורג'מן, תמי לייבוביץ', יובל גולדשטיין, שלומי ביטון, טליה פז, סשה אנגל, אביגייל ספז, עינב אשל ועפרה אידל.

היום (19.12) ייתקיים ערב גאלה במעמד ראש עיריית ירושלים מר ניר ברקת וכן תוצג עמותת מחול שלם החדשה. בערב תועלה הקו פרודוקציה של בית מחול שלם וטליה פז מאת נייג'ל צ'רנוק אשר הלך לעולמו השנה. צ'ארנוק נחשב כפורץ דרך בעולם תיאטרון המחול העכשווי. עבודותיו הוצגו על הבמות החשובות ביותר באירופה, ארה"ב ואוסטרליה. עבודותיו ממזגות שימוש באלמנטים ויזואליים, תיאטרליים ומוזיקליים לכדי יצירת סצנות פרועות לצד רגעים מרגשים וחשופים.פסטיבל מחול שלם 2012 - יום ד' ה-19 בדצמבר, 15:00, מרכז ז'ראר בכרסצנות פרועות לצד רגעים חשופים. "HAUNTED BY THE FUTURE" (צילום: תומר אפלבאום)

כתבות מומלצות

מצעד הדגלים באזור שער שכם בשנה שעברה. שוב מתברר שאין דין שמאלן כדין מתנחל

הממשלה וגופי הביטחון מגבים את העבריינים. ואת מי עוצרים? את השמאלנים כמובן

מכוניות במגרש חניה

"זה מה יש. תגיד רוצה או לא רוצה, ותבחר צבע": כך נקבע מחיר המכונית שלכם

פרופ' ינאי עופרן , במעבדת ביולוג'יק דיזיין ברחובות

במעבדה קטנה ברחובות נולד הנוגדן הראשון בעולם שנוצר על ידי מחשב

עדי גרתי

זאת הייתה תשובה מושלמת - כך מסבירים "כיבוש" ב-25 מילים בלבד

אפרת גוש. המאבק לא נשלם

השיר של אפרת גוש נובע מהקרביים של מלחמתה בהתמכרות לאלכוהול

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?