הזמנות רבות של הצגות ישראליות לפסטיבלים בחו"ל

בעקבות החשיפה הבינלאומית לתיאטרון, שהתקיימה בנובמבר, מדווחים התיאטרונים והיוצרים העצמאיים על מבול הזמנות להציג בפסטיבלים ותיאטרונים בחו"ל

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

בעקבות החשיפה הבינלאומית לתיאטרון, שהתקיימה בנובמבר, מדווחים התיאטרונים והיוצרים העצמאיים על מבול הזמנות להציג בפסטיבלים ותיאטרונים בחו"ל. חביבת האורחים, "סדאם חוסיין", מאת יונתן לוי - הצגת הזירה הבינתחומית - הוזמנה לפסטיבל "Thater der Welt" במנהיים שבגרמניה וכן לסיור בפסטיבלים בקנדה. אופרת הראפ הבלשית "העיר הזאת" של להקת ויקטור ג'קסון (תיאטרון האינקובטור) הוזמנה לסיור פסטיבלים בצ'כיה החל מבפברואר, וכן בהמשך תוצג בתיאטרון "Signature" בניו יורק. היצירה גם הוזמנה לתרגום לפולנית. "Planet Egg", מופע תיאטרון הבובות המיניאטורי של צבי סהר, המצולם בחי על מסך קולנוע, הוזמן לפסטיבל הונג קונג ולפסטיבל בקופנהגן.

הצגות נוספות שהוזמנו להופיע בחו"ל הן "אשכבה" מאת חנוך לוין (תיאטרון הקאמרי), שהוזמנה לפסטיבל "Skirball Jack H" שיתקיים בניו יורק ב-2016. וכן "זוהי הארץ" מאת אייל וייזר, הצגה של תיאטרון תמונע ואי"ב, שתוצג באוסטריה וצ'כיה. שתי ההצגות הללו מאפיינות את המגוון הקיים בתיאטרון הישראלי: הראשונה הצגה רפרטוארית של המחזאי החשוב בתיאטרון הישראלי שמקומה בקלאסיקה מובטח, והשנייה סאטירה אינטליגנטית של יוצר בפרינג'.

מתוך "סדאם חוסיין" שהוצגה בחשיפה בינלאומית 2013צילום: אייל לנדסמן

ההצגה "איגלו" מאת יחזקאל לזרוב ובבימויו (תיאטרון תמונע) הוזמנה לפסטיבל בצ'כיה, והמחזה יתורגם לפולנית ולגרמנית. "ספר הפנים שלי" מאת אינה אייזנברג, שזכה בפרס ראשון בפסטיבל עכו, יוצג במסגרת קריאה בקפריסין. הבמאית שיר גולדברג, שביימה את "אדם לא מת סתם" בהבימה, הוזמנה לביים בקפריסין.

אלה רק מקצת ההצגות שכבר חתמו על שיתופי פעולה. אבל יש עוד מו"מ בשלב מתקדם. כך למשל "פרייבט קולקשן" שנכתב על ידי ניצן כהן (אנסמבל תמונע) עורר עניין בפולין, והמחזה "בין שני עולמות" מאת שרה פון שוורצה (הקאמרי) יופק כנראה בקונטיקט.

חשיפה בינלאומית לתיאטרון ישראלי וישרא־דרמה 2013 נתמך בידי מינהל התרבות של משרד התרבות והספורט, קשתו"ם – משרד החוץ, המכון למחזאות ישראלית ע"ש חנוך לוין, עיריית תל אביב - המחלקה לאמנויות וקרן ריץ' לחינוך, תרבות ורווחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ