עיבוד לספר ילדים של חנוך לוין יפתח את פסטיבל חיפה להצגות ילדים

בפסטיבל, שיתקיים בפסח, יוצגו גם הצגה בהשראת ספר של יואל הופמן, הצגה בבימוי ירדן בר־כוכבא הלפרין ומחזמר מאת חמוטל בן זאב

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

"מסע הדוד מקס" , הצגה מוזיקלית על פי ספר הילדים של חנוך לוין בבימוי רן בכור עם לחנים מקוריים של יוני רכטר, תפתח את פסטיבל חיפה להצגות ילדים שיתקיים בפסח בתיאטרון חיפה. למסגרת התחרות בפסטיבל שיימשך שלושה ימים (18-16 באפריל), בניהולו האמנותי של השחקן והבמאי נורמן עיסא, הגיעו כ-150 מחזות מקוריים, ומתוכם עלו לשלב הגמר שש הצגות, שצוותיהן יקבלו תמיכה כספית וליווי אמנותי.

מלבד עיסא, בוועדה האמנותית ישבו גם משה נאור, המנהל האמנותי של תיאטרון חיפה, השחקן והיוצר יואב בר־לב והדרמטורג יהונדב פרלמן. בשנתו ה-24, תקציב הפסטיבל הוא שלושה מיליון שקלים, רובו במימון עיריית חיפה והשאר בתמיכת משרד התרבות וחסויות שונות.

רוב יוצרי ההצגות שנבחרו הם כאלה העושים את צעדיהם הראשונים בעולם התיאטרון, אך הם השכילו לגייס כוחות מנוסים ואיכותיים שיעמדו לצדם. כך, בכור - ש"מסע הדוד מקס" היא הצגת הילדים הראשונה שלו ושל עדו קרן (החתום אתו על העיבוד) - הצליח לרתום את רכטר לכתיבת הלחנים. בכור, שגם הציג השנה בפסטיבל עכו את "חוץבמה" השאפתני, העלה את המחזה השנה כקריאה במסגרת פסטיבל חנוך לוין הבינלאומי בקאמרי. את ההצגה "הגמדים מתחת לשמיכות" כתב צדוק צמח שניסה את כוחו עד כה למבוגרים. ההצגה על פי מחזהו של צמח, "דפוקים" בבימוי רוני ניניו, מוצגת בהצלחה בתיאטרון חיפה.

הצגות התחרות הנוספות הן "זמרים" מאת אלדד כהן שתביים ירדן בר־כוכבא הלפרין, המוכרת מהפקות איכותיות שונות לילדים (כמו האלבום והמופע "ענן על מקל"), וזו לה הצגת הילדים השנייה שהיא מביימת לפסטיבל; "יואל אמר", הצגה בהשראת הספר "בפברואר כדאי לקנות פילים" מאת יואל הופמן, בהפקת תיאטרון הקרון, שכבר עשה לו שם כתו תקן של תרבות איכותית לילדים. כתיבה ולחנים: רונית קנו שהיא ויהוא ירון גם שרים ומשחקים בהצגה; "למשל שועל", מחזמר מאת חמוטל בן זאב על פי סיפור מאת יאקי מחרז בבימוי נדב אסולין. דורי בן זאב חיבר את המוזיקה. הצגה נוספת היא "נובח על הירח" מאת עופר שפריר.

נורמן עיסא, מנהלו האמנותי של הפסטיבלצילום: ז'ראר אלון

כבכל שנה, בצד הצגות התחרות, בפסטיבל יתקיימו הצגות נוספות ומופעי תיאטרון רחוב של קבוצות מצרפת, אנגליה, איטליה והולנד וכן גם מישראל. אירועי החוץ יהיו בניהולם האמנותי של ינון צפריר ואבי גיבסון בראל מקבוצת התיאטרון "אורתו־דה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ