יוסי כהן מונה למנכ"ל צוותא

כהן מגיע בתקופה קריטית לתיאטרון הוותיק. תקופה שבה שמו של התיאטרון עדיין נקשר בקשיים הכלכליים וסכנת סגירה

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

יוסי כהן הוא המנכ"ל החדש של תיאטרון צוותא תל אביב. כהן, בן 43, מונה לתפקיד אחרי שבעה חודשים שבהם לא היה מנכ"ל לצוותא. המנהל הקודם של צוותא, משה טנא, עזב את הניהול על רקע הגרעון הכבד והקשיים הכלכליים שפקדו את התיאטרון. מאז יוני נוהל התיאטרון על ידי רוני ונאווה דיסנצ'יק שהיו אמורים להוביל את תוכנית ההבראה של התיאטרון, כדי שיתאפשר לשלם את התשלומים לבעלי החוב.

כהן מגיע בתקופה קריטית לתיאטרון הוותיק. תקופה שבה שמו של התיאטרון עדיין נקשר בקשיים הכלכליים וסכנת סגירה. מאז החלה תוכנית ההבראה, צוותא שילם את רוב חובותיו, אם כי יש יוצרים שעדיין לא קיבלו את כספם. באוקטובר בוטל פסטיבל לתיאטרון קצר שהתקיים ברציפות 15 שנה והיה מזוהה עם צוותא.

יוסי כהן. לשקם את התיאטרוןצילום: אבישג כהן

המינוי של כהן, שהיה מנהל תיאטרון גבעתיים, יפיח רוח של תקווה. הבעיות הקשות של התיאטרון ודאי אינן זרות לכהן שצמח בתיאטרון ומילא בו תפקיד כאיש הטכני ויד ימינו של טנא. מאז מילא שורה של תפקידים בהם מנהל ההפקה של הפרויקט של עידן רייכל, מנהל מופעים של דיויד ברוזה ועוד.

כהן אמר כי "נמשיך להוביל ולטפח את הרוח הייחודית והאיכותית של תיאטרון צוותא, ולשמש בית ליוצרים צעירים וליוצרים וותיקים". למינויו אחראים מועצת התנועה הקיבוצית וקרן חבצלת שבבעלותה גופי תרבות וחינוך של הקיבוץ הארצי והשומר הצעיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ