חדשות במה: כשמוצרט כבש את עכו

יושבים על קפה בתיאטרון החאן, מתענגים על "חליל הקסם" בעכו העתיקה, מתגאים ביצירה הישראלית שנוחתת במינכן ונשאבים לעולמה של הכוריאוגרפית נדין בומר. והרי החדשות

אורין ויינברג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורין ויינברג, עכבר העיר

מה זוממים בין חדרי החזרות? מה חדש בתיאטרון? אילו מופעי מחול צפויים להפציע בקרוב? מי זכה בפרס? מי התמנה לתפקיד חשוב? מי יורד מהבמה ומי אוטוטו עולה? כל העדכונים האחרונים:על קפה וניסים אלוני

במהלך פברואר צפויים להתקיים מפגשים מקדימים להצגה הצוענים של יפו, שמציגה בימים אלו על בימת תיאטרון החאן, בבימויו של יוסי פולק. המפגשים יתקיימו ב-4 בפברואר וב-6 בפברואר ב-19:30, באווירה נינוחה בבית הקפה "חאנל'ה" שבתיאטרון החאן, ויהיו פתוחים ללא תשלום לקהל ההצגה. המפגשים יתקיימו בהנחייתו של ד"ר יאיר ליפשיץ מהחוג לאמנות התיאטרון באוניברסיטת תל אביב, ובין השאר יעסקו בנושאים כמו השפה התיאטרונית של ניסים אלוני, פנטזיה ומציאות, וכן הזר והמקומי במחזה "הצוענים של יפו".

דון ג'ובאני בין סמטאות עכו

פסטיבל האופרה, שבדרך כלל מתקיים למרגלות המצדה, מגיע לראשונה לעתיקות עכו. האופרה הישראלית תקיים סוף שבוע אופראי שכולו חגיגת מוצרט בעכו העתיקה, בין ה-19-21 ביוני. האירוע יכלול את האופרה דון ג'ובאני, הרקוויאם של מוצרט וחליל הקסם - לכל המשפחה ובעברית. לפני כל מופע יתקיים משתה אבירים בחדרי הצלבנים. אולמות האבירים, בהם תוצג האופרה, מהווים תפאורה טבעית ודרמטית למופע, והשאיפה היא שהאירוע ימשוך לישראל גם תיירים רבים מחו"ל. דון ג'ובאני בין הסימטאות. פסטיבל האופרה בעכו (צילום: מרגלית חרסונסקי)

על קו ישראל-מינכן ההצגה "זו היא הארץ – סלון דחויי היצירה הציונית", מאת אייל וייזר, תפתח את פסטיבל "Radikal Jung" היוקרתי במינכן. העבודה, זוכת פרס שפת הבמה בטקסי היצירה העצמאית לשנת 2013, רצה במסגרת רפרטואר תיאטרון תמונע בשנה וחצי האחרונות, וזכתה להתעניינות רבה בקרב אנשי תיאטרון מכל העולם במסגרת פסטיבל "חשיפה בינלאומית". בעקבות כך הוזמנה להציג ארבעה מופעים שיפתחו את פסטיבל "רדיקל יאנג". הפסטיבל, המתקיים זו השנה השישית, הוגדר על ידי העיתונות הבינלאומית כפסטיבל התיאטרון היוקרתי, החשוב והמשפיע ביותר באירופה כיום, והוא מרכז יצירות של עשרה בימאים מכל רחבי אירופה. הפסטיבל יכלול מסיבות עיתונאים, דיונים בנוגע לתיאטרון עכשווי וסדנאות אמן. לאחר ההשתתפות בפסטיבל תציג ההצגה "זו היא הארץ" על בימות תיאטראות מרכזיים באוסטריה ובצרפת, ומשם תמשיך למופעים במזרח אירופה.

מספרת כלבים מרקדת להקת המחול "אנימטו" מגיעה לסוזן דלל עם "פודלית" - יצירתה של הכוריאוגרפית נדין בומר. היצירה מתארת את געגועיו של ספר כלבים ידוע לימי הזוהר של מספרתו. על הבמה מתערבבים החי, הדומם והאנושי, ומציגים במחול את סיפורה של מספרת כלבים מיוחסת. היצירה לוקחת את הצופה אל תוך העולם של נדין בומר - "האנימטו" - השואב לתוכו מסגנונות שונים: מחול, תיאטרון, קולנוע, סיטקום ועוד.בין פנטזיה למציאות. מתוך "הצוענים של יפו" (צילום: אסף אשכנזי)

קטנים ומעניינים:

המועמדים לפרס התיאטרון יוכרזו בקרוב, אך דבר אחד ברור: איתי טיראן לא ייכלל בין המועמדים. הגשת מועמדותו לפרס נפסלה על הסף, זאת עקב סעיף בתקנון הפרס, לפיו לא תתאפשר מועמדותם של שחקנים ויוצרים שזכו בפרסים פעמיים ברצף. בתיאטרון החאן החלו החזרות על ההצגה "תמונות מחיי הכפר" - עיבוד לספרו של עמוס עוז, בבימויו של יורם פאלק. ההצגה תעלה על בימת התיאטרון בחודש מרץ 2014.