ההצגה "יואל אמר" היא הזוכה הגדולה בתחרות הצגות הילדים בפסטיבל חיפה הבינלאומי

ההצגה גרפה את פרס ההצגה, פרס הבמאית למרית בן ישראל ופרס המחזאית לרונית קנו. בפרס השחקן התחלקו גיא גורביץ' ומאיר טולדנו, ואת פרס השחקנית קטפה מאיה בוכובסקי

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

ההצגה "יואל אמר" מאת רונית קנו בבימויה של מרית בן ישראל גרפה את שלושת הפרסים הבולטים בתחרות הצגות הילדים בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-24, שהתקיים השבוע בתיאטרון חיפה: פרס ההצגה, הבמאית והמחזאית. "יואל אמר", בהשתתפות קנו וסיימון סטאר, זכתה בפרס ההצגה בגובה 20 אלף שקלים שהוענק על ידי קרן תרבות חיפה.

מנימוקי השופטים: "הפרס מוענק על מקוריות, כנות, גישה אינטליגנטית ועדינה לקהל הילדים בשילוב הומור, דמיון ומוסיקה, ובשל לכידות כל מרכיבי ההצגה. בעידן הרייטינג ו'זיקוקי הדינור' מצליחה ההצגה להיות מופת לאינטימיות, פשטות, מקוריות ותעוזה". מופע תיאטרון רחוב שזכה בפרס מאת תיאטרון חיפה הוא "חלומה של אריקה" מצרפת.

מתוך ההצגה "יואל אמר"צילום: ז'ראר אלון

בשלושת ימי הפסטיבל (18-16.4) התקיימו 200 הצגות ואירועי רחוב. בתחרות השתתפו חמש הצגות מקוריות. מלבד הפרס למחזאי שהוענק לרונית קנו (שזכתה גם על הלחנת המוסיקה להצגה) ופרס הבימוי שניתן לסופרת מרית בן ישראל הוענק פרס השחקן לשניים: גיא גורביץ', על משחקו בהצגה "גמדים מתחת לשמיכות", ומאיר טולדנו, על משחקו בהצגה "נובח על הירח". את פרס השחקנית קטפה מאיה בוכובסקי על משחקה בהצגה "נובח על הירח".

בפרס עיצוב התפאורה על ההצגה "נובח על הירח" זכו בתיה סגל ומיכאל פיק. פרס לעיצוב תלבושות הוענק למאור צבר על עיצוב התלבושות להצגה "למשל שועל". הפרס לעיצוב התאורה הוענק לאלי אשכנזי על עיצוב התאורה להצגה "גמדים מתחת לשמיכות". דידי שחר זכה אף הוא על הלחנת המוסיקה להצגה "סוף התחלה וחתולה". ציון לשבח הוענק לישראל גוריון, נירה רבינוביץ, אלברט כהן ורוברטו פולק על תפקידם בהצגה "סוף התחלה וחתולה".

ההצגה הזוכה בקטגוריית "חביב הילדים", שנבחרה על ידי שבעה ילדים, היא "למשל שועל". אות הוקרה הוענק למשה מלכא על תרומתו לקידום ופיתוח תיאטרון הרחוב בישראל.

גובה הפרסים בקטגוריות השונות: 2,000 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ