מסתמן חידוש מאבק הבמאים והשחקנים נגד פסטיבל עכו

לדברי אוהד קנולר, יו"ר שח"ם: "תקצוב ההפקות לא השתנה, למרות ההבטחות". עיריית עכו בתגובה: "עמדנו בכל ההתחייבויות"

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

מסתמן חידוש המאבק של במאים ושחקנים על תנאי העסקתם בפסטיבל עכו. בתחילת השבוע קבוצה של במאים שמתכוונת להציג בפסטיבל, לא התייצבה לפגישה שנועדה לחתימה על החוזים עם הנהלת הפסטיבל ועם עיריית עכו. כל זאת בעקבות ההנחייה של ארגון בת"י (ארגון במאי התיאטרון) שלא לחתום על החוזים.

בשנה שעברה הגיעו שח"ם (ארגון השחקנים בישראל) ובת"י להסכם עם עיריית עכו והנהלת פסטיבל עכו, שלפיו החל בשנת 2014 יובטח תשלום בסיסי בסך 350 שקלים לבמאים ולשחקנים המשתתפים בפסטיבל. אך לטענת בת"י, התברר כי תקציב ההפקות בפסטיבל לא יגדל השנה וכי מספר ההפקות לא קטן.

לדברי אוהד קנולר, יו"ר שח"ם: "תקצוב ההפקות לא השתנה, למרות ההבטחות, והוא דומה לסכום שהיה נהוג בתחילת שנות ה-90 שבהן התחלתי את דרכי כשחקן. אנו חתמנו על ההסכם בתום לב ולא נאפשר בשום פנים את קיומו של הפסטיבל ללא תשלום שכר"

מתוך ההצגה "אורח זר" שהוצגה בפסטיבל עכו ב-2013צילום: רמי שלוש

דובר עיריית עכו שרון דהאן מסר בתגובה: "זו אמירה חסרת בסיס שבינה לבין המציאות אין כל קשר. היחידים שמפירים את ההסכם הם שח"ם עצמם שחתמו על ההסכם בשנה שעברה וכעת דורשים לפתוח אותו מחדש. העירייה עמדה בכל התחייבויותיה. בשבוע הבא מתוכננת פגישה בין הצדדים במהלכה ינסו להגיע להבנות. למען הסר ספק, אף אחד לא יעצור את פסטיבל עכו מלהתקיים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ