המלחינה נורית הירש והבמאי איגור ברזין הם בין זוכי פרס רוזנבלום

גם צמד היוצרות שיר גולדברג ושחר פנקס זכו בפרס על העיבוד של יצירות ספרותיות לתיאטרון בשפה תיאטרונית מלאת השראה

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

המלחינה נורית הירש, הבמאי איגור ברזין, צמד היוצרות שיר גולדברג ושחר פנקס הם בין זוכי פרס רוזנבלום לאמנויות הבמה של עיריית תל אביב 2014. הירש זכתה בפרס מפעל חיים בסך 20 אלף שקלים. גובה הפרס של הזוכים האחרים: 18 אלף שקלים. עם חברי ועדת השיפוט לפרס נמנו הפרופ' גד קינר היו"ר, מיכאל גורביץ מנהל האמנותי של החאן, רות לרמן, ליאור רוזנבלום ופרופ' חנוך רון.

חברותו של גורביץ בוועדת הפרס מעלה שאלה בדבר ניגוד האינטרסים לכאורה בנוגע לבחירת גולדברג ופנקס המעלות בחאן שתי הצגות ("תהילה" ו"האדרת"). בתגובה נמסר מעיריית תל אביב כי בכל דיון של ועדות מקצועיות המשתתפים מכירים אחד או יותר מהמועמדים מקצועית ולפעמים גם באופן אישי, לכן לפני תחילת הדיונים מתקיים נוהל של גילוי נאות שבו לוקחים חלק המשתתפים, כפי שקרה גם בדיוני הוועדה הנוכחית".

נורית הירש. פרס על מפעל חייםצילום: דניאל בר און

מלבד הירש שזכתה בפרס מפעל חיים, זכו האמנים השונים בשתי קטגוריות. עם האמנים המצטיינים שזכו בפרס נמנה איגור ברזין, שייסד ומשמש המנהל האמנותי של תיאטרון מלנקי. מאז הקמת התיאטרון ברזין ביים בו 17 הצגות מקצתן זכו בפרסים. בעבור מלקי, הבשורה על הפרס היא אתנחתא במשבר המתמשך שנקלע אליו תיאטרון מלנקי בעקבות קנס חסר תקדים שהטיל עליו משרד התרבות. הזוכים האחרים הם אנסמבל ציפורל'ה, השחקן ניר רון החבר בלהקת תיאטרון החאן דפי אלטבב, השייכת לדור של כוריאוגרפים צעירים מעוררי השראה, סקרנות ותקווה.

פרסים בקטגוריה של אמנים צעירים ומבטיחים חולקו לזמרת האופרה נעמה גולדמן שבלטה ב"כרמן" של ביזה וכאמור לגולדברג ופנקס, על העיבוד של יצירות ספרותיות לתיאטרון בשפה תיאטרונית מלאת השראה.

פרס רוזנבלום מחולק מ-1989 והוא מייסודה של הקרן ע"ש גוטליב וחנה רוזנבלום. הפרסים מוענקים בתחומי אמנויות הבמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ