תמר רותם-צרובה
תמר רותם

תיאטרון מיקרו בניהולה האמנותי של אירינה גורליק יעבור לבית קבע בתיאטרון ירושלים. קבוצת התיאטרון תעביר את פעילותה היצירתית והאדמיניסטרטיבית לתיאטרון באוגוסט. עד כה היא ההצגות של מיקרו עלו באולם החאן הקטן בתיאטרון החאן. מיקרו נוסד על ידי גורליק כקבוצת התיאטרון של עולים מרוסיה ב-1994, ובתחילת הדרך, הפעילות היתה כולה בהשראת מסורת התיאטרון הרוסית, ברוח עבודתו של סטניסלבסקי ואחרים. ב-2004 הוכרה הקבוצה כתיאטרון מקצועי על ידי מינהל התרבות ומאז התיאטרון צובר שם של תיאטרון קטן ואיכותי. הרפרטואר העכשווי של מיקרו כבר אינו נסמך על התיאטרון הרוסי, אלא כולל מחזות קלאסיים, לצד עיבודים ליצירות ספרות מהארץ ומהעולם עם דגש על המחזת ספרות ישראלית. מיכאל הנדלזלץ מבקר "הארץ" כתב למשל על "כימים אחדים" עיבוד לספרו של מאיר שלו, כי "גורליק ושחקניה גילו כבוד לשפתו העשירה של שלו ולסיפור המורכב והיפה שלו על גברים, נשים, אהבה ותשוקה, ובצניעות ויופי הפכו אותו לשעתיים וחצי של תיאטרון, שנדמו כדקות אחדות".

לראשונה תהיה לתיאטרון המשמש כאולם אירועים קבוצת תיאטרון בית משלו. מיקרו מצטרף למוסדות תרבות מרכזיים נוספים שתיאטרון ירושלים הוא משכנם הקבוע: התזמורת הסימפונית ירושלים ופסטיבל ישראל. בימים אלו עסוקים בתיאטרון ירושלים בשיפוץ האולם השישי במתחם וכן שיפוץ מרחב המשרדים המיועד לקבוצה, חדר החזרות, חדרי השחקנים וחדרי ההלבשה. שיתוף הפעולה בין תיאטרון מיקרו לתיאטרון ירושלים התאפשר בתמיכתם של גופים כמשרד התרבות, עיריית ירושלים, קרן שרובר וקרן ירושלים.

מתוך "כסף, בריאות ושלום עולמי"צילום: ניתן בקשי

כתבות מומלצות

דיוקנאות של כתבת אל-ג'זירה שירין אבו אקלה בתערוכה לזכרה בעיר ג'נין, לפני כשבוע

חדשות היום, 25.5

קורס העריכה הדיגיטלית של הארץ

"הארץ" מוציא לדרך את המחזור השלישי של קורס העריכה הדיגיטלית

התאונה בכביש 6, הבוקר

חדשות היום, 24.5

רגב בוועדת הכנסת, בחודש שעבר

חדשות היום, 23 במאי

מתחם בדיקות קורונה בתל אביב, בינואר

חובת הבידוד למי שמתגורר עם מאומת לקורונה מבוטלת החל מהיום

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

אבידר בכנסת, אתמול

המסר האמיץ של אלי אבידר

להקת BTS

מעריצות BTS? אסור לכן למחוא כפיים בהופעות

מייסדים

מוותרת על הבורסה: חברת חיזוי מזג האוויר Tomorrow.io ביטלה את הספאק

פליטים אוקראינים נוחתים בישראל, שלשום. כל אזרח אוקראיני שאינו יהודי יהיה רשאי להגיש בקשה מקוונת באתר משרד החוץ, ולהציג את האישור בעת העלייה למטוס

איך המתווה לקליטת פליטים מאוקראינה משנה את המצב ומה הביקורות עליו?

הפגנה במוסקבה

"סיקרתי הפגנות במוסקבה ונדהמתי מכמות הצעירים - עכשיו הם בהלם"