בריאן קרנסטון וניל פטריק האריס זכו בפרס הטוני

כמעט אף הצגה לא התקרבה לגרוף אפילו מחצית מהפרסים שהיתה מועמדת להם. נראה כי השופטים בשלב של המירוץ לטוני חילקו מועמדויות לכל דורש, ואילו שופטי הטוני היו מתונים יותר והעדיפו פיזור של הביצים המוזהבות ביותר מסל אחד או שניים

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

המחזמר "מדריך הג'נטלמן לאהבה ורצח" והמחזה "כל הדרך" זכו בפרסים החשובים בטקס הטוני ה-68 שהתקיים אמש (8.6) בברודווי. המדריך לג'נטלמן גרף ארבעה פרסים: פרס המחזמר, פרס הבימוי ופרס למחזה (הטקסט) וגם פרס לתלבושות. ההצגה "כל הדרך" זכתה בפרס המחזה הטוב ביותר וגם בפרס השחקן שניתן לבריאן קרנסטון. לעומתן, "אופרת הרוק הדוויג והשארית העצבנית" הסתפקה בפרסים מעט פחות בולטים: פרס השחקן במחזמר שהוענק לניל פטריק האריס שהיה המועמד הבולט; פרס שחקנית המשנה שניתן ללנה הול, פרס התאורה ועוד אחד על העיבוד המחודש של המחזמר. בפרס השחקנית במחזמר זכתה כצפוי ג'סי מולר שגילמה את דמותה של קרול קינג ב"Beautiful", מחזמר על קרול קינג. ג'יימס מונרו איגלהארט, השחקן הנפלא ששיחק את דמותו של הג'יני ב"אלדין", זכה בפרס שחקן המשנה.

השחקנית אודרה מקדונלד זכתה בפרס טוני לשחקנית הטובה ביותר במחזה על גילום דמותה של בילי הולידיי בהצגה Lady Day at Emerson's Bar & Grill"". זה היה פרס הטוני השישי שבו זכתה מקדונלד , שזכתה במצטבר בפרסים בארבע קטגוריות שונות של הפרס ובכך השיגה שיא בתחום.

בריאן קרנסטון בטקס אמשצילום: Evan Agostini/Invision/AP
ניל פטריק האריס צילום: Evan Agostini/Invision/AP

פרס הטוני ניתן להצגות ולמחזות זמר מצטיינים בברודווי. בטקס, שהתקיים אתמול באולם רדיו סיטי בברודווי בהנחיית השחקן יו ג'קמן (זוכה טוני בעצמו) ושודר ברשת סיביאס, לא היו שיאים גדולים. יותר ממאה מועמדויות צברו ההצגות השנה, ובהן 10 מועמדויות שקיבל המחזמר "מדריך הג'נטלמן לאהבה ורצח", 8 מועמדויות ל"הדוויג והשארית העצבנית" ושבע ל"לילה ה-12". כמעט אף הצגה לא התקרבה לגרוף אפילו מחצית מהפרסים שהיתה מועמדת להם. נראה כי השופטים בשלב של המירוץ לטוני חילקו מועמדויות לכל דורש, ואילו שופטי הטוני היו מתונים יותר והעדיפו פיזור של הביצים המוזהבות ביותר מסל אחד או שניים.

מתוך ""מדריך הג'נטלמן לאהבה ורצח"צילום: REUTERS

על רקע זה, ההפתעה הגדולה היחידה היא "המדריך לג'נטלמן", הצגה עם הצלחה פושרת בקופות, שזכתה לאהדת המבקרים. אכזבה גדולה — למרות ההימורים — היתה ללהיט השייקספירי של העונה, "הלילה ה-12", הצגה שהפתיעה בשלב המקדמי בשבע מועמדויות וגם הצליחה יפה בקופות, אך זכתה רק בשני פרסים: פרס שחקן המשנה ופרס לתלבושות. ההצגה שמימשה את ההבטחה היא "צימוק בשמש", שהיתה מועמדת לחמישה פרסים וגרפה שלושה מתוכם: פרס הבימוי (לקני לאון), פרס שחקנית המשנה (סופי אוקונדו) ופרס לעיבוד מחודש של מחזה. באופן כללי השנה, פרסי הטוני שיקפו שמרנות ונטייה לנוסטלגיה, במקום עידוד למחזות זמר חדשים ולהצגות מקוריות.

רשימת הפרסים החשובים:

מחזמר: "מדריך הג'נטלמן לאהבה ורצח"

מחזה: "כל הדרך"

שחקנית במחזמר: ג'סי מולר, "Beautiful" המחזמר על קרול קינג

שחקן במחזמר: ניל פטריק האריס, "הדוויג והשארית העצבנית"

שחקן במחזה: בריאן קרנסטון

שחקנית במחזה: אודרה מקדונלד, "יום האשה במסעדת אמרסון"

במאי מחזה: קני לאון, "צימוק בשמש"

במאי מחזמר: דרקו דרזניאק, "מדריך הג'נטלמן"

חידוש מחזמר: "הדוויג והשארית העצבנית"

חידוש מחזה: "צימוק בשמש"

המוזיקה: גייסון רוברט בראון על "הגשרים במחוז מדיסון"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ