חדשות במה: חיזור גורלי בתיאטרון הלאומי

אקי אבני הוא מייקל דאגלס, הנריק איבסן בעיבוד מודרני, סטנד אפ שמתקיים בחשיכה מוחלטת ופינטו ופולק מטפסים על הקירות. והרי החדשות

אורין ויינברג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורין ויינברג, עכבר העיר

מה זוממים בין חדרי החזרות? מה חדש בתיאטרון? אילו מופעי מחול צפויים להפציע בקרוב? מי זכה בפרס? מי התמנה לתפקיד חשוב? מי יורד מהבמה ומי אוטוטו עולה? כל העדכונים האחרונים:מהוליווד להבימה החלו החזרות לעיבוד של תיאטרון הבימה ל״חיזור גורלי", הסרט הפופולרי מאת ג'יימס דירדן. את ההפקה, בתרגומו של עידו ריקלין, יביים משה קפטן, אסנת פישמן תגלם את תפקידה של גלן קלוז בסרט, את מייקל דאגלס ישחק אקי אבני ואת אשתו - ריקי בליך. השבוע פרסם קפטן סטטוס בעמוד הפייסבוק שלו, עם כריכת המחזה. נאחל שאף ארנבת לא תפגע בתהליך. איבסן מכה שנית מריקלין לריקלין - תיאטרון באר שבע מעלה את רוחות, הצגה חדשה, שריקלין עיבד ויביים, והיא גרסה מודרנית למחזה הקלאסי של איבסן. להלנה אלווינג יש כל הטוב שבעולם: עסק משגשג של חקלאות אורגנית, בן שהוא אמן מצליח בניו יורק ושנים ארוכות של זוגיות אידיאלית, עם גבר שהיה אהוב על כל סובביו. לאחר שהיא מתאלמנת הלנה מקימה מוסד שיקום להנצחת זכרו של בעלה המנוח. יום לפני חנוכת המוסד היא נאלצת לחשוף סוד אפל - הזוגיות האידיאלית הייתה רק "יחסי ציבור", והבעל האהוב הוא גבר מתעלל. בקאסט תמצאו את שירי גולן, אמיר קריאף, תום חגי, ענבר דנון וניר מנקי. » רוחות - לכל הפרטיםרלוונטי גם היום. "רוחות" (צילום: אילן בשור)

הומור בחשיכה

מה קורה לחוש ההומור בחושך מוחלט? שי שטרן וערן זרחוביץ יעלו את כמעט מושלמים - מופע סטנד אפ עם טוויסט קטן - כולו יתקיים בחשיכה מוחלטת. המופע יתקיים במתחם "דיאלוג בחשיכה" שבמוזיאון הילדים הישראלי בחולון, ב-24 ביולי ב-20:30.

מטפסים על הקירות

ענבל פינטו ואבשלום פולק ממשיכים למתוח את גבולות היצירה, במיזם משותף בשם פרחקיר, עם שלושה מוזיקאים יפנים - המלחין אומיטרו אבה והמוזיקאים הירופומי נקאמורה ומיו גאנטו מקימי הצמד "מומוצובאקי". המופע יועלה החל מה-15 ביולי ועד סוף החודש, בגלריה לפיסול במוזיאון תל אביב לאמנויות. יוצר בולט נוסף בפרויקט הוא מעצב התאורה יואן טיבולי מצרפת, שיעצב תאורה מיוחדת עבור חלל הגלריה.» פרחקיר - לכל הפרטיםמותחים את גבולות היצירה. מתוך החזרות ל"פרח קיר" (צילום: אסף אשכנזי)

מהבולשוי באהבה כוכבי הבולשויי, נטליה אוסיפובה ואיוואן וסילייב, מגיעים לארץ לעבוד יחד עם אוהד נהרין. הצמד פנה אל נהרין בבקשה שיצור עבורם עבודה קצרה וחדשה שתתכתב עם, "פאסו מצו", יצירתו מ-1998. השבוע הם יגיעו ארצה כדי ללמוד אותה. אוסיפובה ווסילייב הם מכוכבי הבלט הבולטים הפעילים כיום. אחרי שעזבו את הבולשוי ב-2011 , מונתה אוסיפובה לרקדנית ראשית בבלט המלכותי של לונדון, והצמד, המכונה גם "ואסיפובה", מופיע דרך קבע עם הלהקות החשובות בעולם. במסגרת ביקורם יערוך הזוג חזרות על העבודה, לצד עבודת היכרות מעמיקה עם שיטת גאגא. "אני שמח על האפשרות ליצור עבור אוסיפובה וסילייב, שנמצאים בשיא היכולת שלהם ומעוניינים להתנסות בשפת תנועה שונה מזו שהורגלו בה", אומר נהרין. העבודה תוצג בבכורה בקליפורניה ב-25 ביולי ולאחר מכן בלונדון, במסגרת הערב "סולו לשניים".