יאיר אשכנזי
יאיר אשכנזי

הבמאי מיכה לבינסון יפרוש בתום שנת הלימודים הנוכחית מתפקידו כמנהל בית צבי, בית הספר לאמנויות הבמה, וכן מניהול תיאטרון הספרייה ברמת גן. כפי שפורסם לראשונה ב"הארץ" בשבוע שעבר, דירקטוריון בית הספר ניהל עם לבינסון מגעים לקראת פרישתו בתום כהונה בת חמש שנים, והיום (רביעי) נודע דבר פרישתו. לבינסון ודוד בנימין היו מנכ"לים שותפים, וכעת ישמש בנימין כמנכ"ל יחיד עד למינוי מחליף קבוע.

לבינסון, מבכירי אנשי התיאטרון בישראל, ששימש בעבר כמנהלו האמנותי של פסטיבל ישראל, מונה לתפקידו ב-2009. כל זאת לאחר שגרי בילו, מנהל בית צבי במשך 26 שנים, עזב בשל גירעון תקציבי חמור ומחלוקות קשות עם הוועד המנהל של בית הספר. ועדת איתור, שכללה את יו"ר ההנהלה הציבורית של בית צבי מולי דור, מנכ"ל הקאמרי נעם סמל, המנהל האמנותי של הבימה אילן רונן, וחברי עמותת בית צבי דוד בנימין וציפי חיזקי, בחרה בלבינסון פה אחד בתקווה שיוכל לייצב את מצבו הכלכלי של בית הספר.

אף שהשיפור אכן ניכר בשנותיו הראשונות, בשנה האחרונה שב המוסד לצבור גירעון. כל זאת בניגוד לנאמר בהודעת בית הספר על עזיבת לבינסון, שלפיה הוא "זוקף לזכותו חמש שנים רצופות ללא גירעון שוטף".

מיכה לבינסוןצילום: תומר אפלבאום

ב-2012 ניסה דור להדיח את לבינסון מתפקידו. לבינסון סירב להגיב לפניית "הארץ" בעניין ואילו דור סירב להתייחס ואמר שהדברים רגישים והוא מעדיף שלא להגיב בשלב זה. ועדת איתור בראשות דור תגיש בשבועות הקרובים להנהלה הציבורית של בית צבי את המלצתה על מנהל חדש למוסד.

"משפחת בית צבי מודה למיכה לבינסון על חמש שנות ניהול מוצלחות ועמוסות בהישגים אמנותיים וניהוליים", מסר דור, "מיכה הביא עמו לבית הספר חזון אמנותי שבא לידי ביטוי ברפרטואר הצגות מגוון שזכה לאהדת הקהל והמבקרים. הוא גייס מורים ובמאים חדשים והכניס רוח רעננה בתוכנית הלימודים. אנו מאמינים כי בבית ספר למשחק, כמו בגופי תרבות מובילים, יש יתרון והיגיון בקדנציות ניהוליות מוגדרות מראש, כדי להתחדש ולהתרענן בכל פעם מחדש".

לבינסון מסר כי הוא גאה בהישגים שאליהם הגיע בכהונתו בבית צבי ובתיאטרון הספרייה, שלדבריו "נהפך הלכה למעשה לאחד מהתיאטראות הרפרטואריים בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ