מיכה לבינסון מסיים את תפקידו בבית צבי

הבמאי מיכה לבינסון מסיים את תפקידו כמנכ"ל בית הספר לאמנויות הבמה בית צבי ותיאטרון הספרייה

אורין ויינברג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורין ויינברג, עכבר העיר

מיכה לבינסון, מבכירי הבמאים בישראל, לא ימשיך לכהן כמנכ"ל בית הספר למשחק ברמת גן בתום קדנציה בת חמש שנים, ויסיים את התפקיד עם סוף שנת הלימודים. הנהלת בית צבי הקימה ועדת איתור שתגיש את המלצותיה להנהלה הציבורית בשבועות הקרובים. את מקומו של לבינסון ימלא דוד בנימין, מנכ"ל משותף של בית צבי, עד למינוי מחליף קבוע.

מולי דור, יו"ר ההנהלה הציבורית, מודה כי ההחלטה לסיים את כהונתו של לבינסון נובעת מהצורך לתחום קדנציות של מנהלי מוסדות תרבות כדי לשמור על רעננות, ומוסיף: "בית צבי מודה למיכה לבינסון על חמש שנות ניהול מוצלחות ועמוסות בהישגים אמנותיים וניהוליים. לבינסון הביא עמו לבית הספר חזון אמנותי שבא לידי ביטוי ברפרטואר הצגות מגוון ומרשים שזכה לאהדת הקהל והמבקרים. בתקופת כהונתו יזם שיתופי פעולה עם מוסדות תרבות ואמנות שונים, גייס מורים ובמאים חדשים והכניס רוח רעננה בתוכנית הלימודים תוך מתן דגש ללימודי משחק מול מצלמה. אנו מאמינים, גם על סמך ניסיון העבר, כי בבית ספר למשחק, כמו בגופי תרבות מובילים, יש יתרון והיגיון בקדנציות ניהוליות מוגדרות מראש, על מנת להתחדש ולהתרענן בכל פעם מחדש. בימים אלו אנו פועלים לאיתור מנהל אמנותי ופדגוגי חדש".

לבינסון בתגובה: "אני מסיים קדנציה מוצלחת בת חמש שנים שהתאפיינה בעשייה אמנותית רחבה, וגאה בהישגים אליהם הגענו בבית צבי ובתיאטרון הספריה. אני מאחל הרבה הצלחה לבוגרים ולתלמידים ומאמין שעוד ניפגש על הבמות"."ניפגש על הבמות". מיכה לבינסון (צילום: אורן יזרעאל)