בוטלו אירועי חג התיאטרון הישראלי בשל "מצב הרוח הלאומי"

עד עמותת פרס התיאטרון הודיע כי החליט לדחות למועד בלתי ידוע את האירועים שהיו מיועדים להתקיים לקראת סוף השבוע ובשיאם טקס פרס התיאטרון

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

אירועי חג התיאטרון הישראלי התבטלו. ועד עמותת פרס התיאטרון הודיע כי החליט לדחות למועד בלתי ידוע את האירועים שהיו מיועדים להתקיים לקראת סוף השבוע (ב-24-25.7) ובשיאם טקס פרס התיאטרון. דחיית הפרס תהיה הראשונה בתולדותיו. לדברי איתמר גורביץ, מנהל עמותת הפרס, ההחלטה על הפרס אינה בשל הסיכון הביטחוני או בשל שיקול מסחרי, אלא קשורה יותר למצב הרוח הלאומי. "בימים אלה כשנהרגים כל כך הרבה אנשים, לא יכול להיות שנקיים את חג התיאטרון. אנחנו רוצים לחגוג ולשמוח בחג התיאטרון הישראלי. וכרגע זה לא נכון ולא מתאים".

לדברי גורביץ, הוא קיים בימים האחרונים שיחות עם כל מנהלי התיאטרונים וכולם פה אחד היו תמימי דעים בעניין הדחייה. "אני בדרך כלל בעד ההמשך של חיי השגרה והתרבות. בעבר קיימנו אירועי תרבות גם כאשר התפוצצו אוטובוסים בירושלים. אבל השוני הוא שיש תחושה קשה ביותר שעם הכניסה לעזה, עם ישראל נכנס למצב שהוא עדיין לא צופה את תוצאותיו. אין לדעת מה ילד יום. ובמצב כזה, כשיש טילים ואנשים נהרגים, כשפעולות התרבות האחרות בדרום מבוטלות, אין מקום לחגיגות". מועד חדש לקיום אירועי הפרס יימסר בהמשך.

איתמר גורביץ. ייתכנו שינויים במשתתפיםצילום: אלון רון

"אין מקום לחגיגות עכשיו", אומרת גם ציפי פינס מנהלת תיאטרון בית ליסין. "אנחנו לא חיים בתוך בועה, אלא קשובים לקהל וגם לעצמנו ויש מתח ודאגה שכל שכל הזמן מרחפת באוויר". ההצגות בבית ליסין נמשכות, אומרת פינס, למרות ש"אנחנו עובדים בתפוסה מאד נמוכה. בסוף השבוע אנחנו יוצאים עם טרטיף. זה כמו לידה וזה ייצא, זה מחויב המציאות. אבל כמו כל העסקים מפסידים הרבה כסף. אנחנו לא יודעים כמה זמן המצב הזה יימשך. בינתיים כל התיאטראות ממשיכים את השגרה למרות הקושי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ