אמנים יוצאים להפגין: די למלחמה, יחי השלום

"הכיבוש של העם הפלסטיני חייב להפסק. שיחות שלום חייבות להתחיל. מדינת ישראל חייבת להשתנות, דחוף", כך זועקים עשרות אמנים שיפגינו מחר בכיכר רבין

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

"מלחמה זה רע. לא באנו לעולם הזה בשביל להרוג אחד את השני", כך נפתחת ההצהרה עליה חתמו עשרות אמנים, שקוראת לציבור להגיע להפגנה שתתקיים מחר, ה-22 ביולי ב-20:00, בכיכר רבין בתל אביב. "נעמוד יחד אל מול שתיקת הרוב השפוי ונקרא לו להצטרף אלינו בקריאה "די למלחמה, יחי השלום", מוחים האמנים, ומוסיפים: "אנחנו מאמינים בשוויון אזרחי ופוליטי בין הים לירדן, מאמינים בחיים משותפים ויפים של יהודים וערבים, ישראלים ופלסטינים, מאמינים שיש פתרון של שלום למצב המלחמה המזוויע הזה ובועטים בבוז בתעמולה הלאומנית והצבאית שמציפה בימים אלה את המרחב הציבורי בישראל. אנחנו נגד טילים, תותחים, טנקים ורקטות מישראל ומעזה, ומתנגדים לאלימות מכל כיוון ובכל דת, מין, גזע וצבע. יש אופוזיציה בישראל". » המדריך להעלאת סף הכאב» במערכה הזאת כולנו מפסידיםנמנה על החותמים. המשורר רועי צ'יקי ארד (צילום: דניאל צ'צ'יק)החתומים על ההצהרה לא בוחלים בביקורת על התנהלות השלטון: "נעמוד יחד נגד השנאה המסמאת, מצב הרוח הרצחני, שמחת המלחמה, הגזענות הבזויה, דיכוי המחאה הדמוקרטית, ואווירת הצייתנות לממשלה", הם כותבים, ומוסיפים נחרצות: "כאזרחי המדינה אנחנו קובעים: הכיבוש של העם הפלסטיני חייב להפסק. שיחות שלום חייבות להתחיל. מדינת ישראל חייבת להשתנות, דחוף".

» להיות ישראלי בלונדון, בין המפגינים» ביבי מצליח להנהיג את המלחמה בתכנית: שורה של הצהרות ועבודות אמנות: מופעי מוזיקה, דימויים וטקסט, תיאטרון, מחול ופוליטיקה. בין האמנים החתומים: יונתן לוי, נועם ענבר, רועי רוזן, רועי צ'יקי ארד, שושן, סלה-מנקה, יאיר ורדי, מרחב ישורון, סופי גולץ, שי יחזקאלי, נדב לפיד, הדס קידר, תהל פרוש, אלהם רוקני, טליה הופמן, יונתן גולד, רועי ברנד ורבים אחרים. את האירוע ינחה עומר קריגר.