אמני ישראל משמיעים קול בצוותא הערב

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

קבוצה של יוצרי תיאטרון, במאים ומחזאים קוראת לאמני ישראל, יהודים וערבים כאחד, להשמיע את קולם הערב בתיאטרון צוותא בתל אביב, "נוכח אירועי השטנה והגזענות השוצפים את ישראל בשבועות האחרונים".

האירוע, שיתקיים בשעה 21:00, יבקש להעביר בתכניו מסר של סבלנות הקשבה ולגלם בעצם קיומו את הזכות לחופש ביטוי, כדברי המארגנים אהרון לוין, טל ברנר ויעל ששון, מוזיקאית וזמרת. בין המשתתפים בערב: יהושע סובול, עודד קוטלר, דורי פרנס, מוטי לרנר, סיני פתר, חיים צינוביץ, תמר קינן, יונתן צ'רצ'י, נדב בושם, אבי גיבסון בראל, אודי בן סעדיה,שרית וינו אלעד, שלמה וישינסקי ועומר מוסקוביץ.

מחאת אמנים בכיכר רבין בתל אביב לפני כשבועצילום: דודו בכר

"אנחנו לא מזהים את הערב עם תנועה פוליטית כזאת או אחרת", כתבו המארגנים בהודעתם. "אנחנו בהחלט מזהים אותו עם דמוקרטיה, פלורליזם ותרבות... ועם חיים - ערך עליון". על היוזמה לקיים אירוע בדחיפות כה רבה, הם אומרים כי "דווקא בימים אלה, שבהם חופש הביטוי נרמס, אנו קוראים לכם לא להיבלע בים הפחד, הייאוש או האדישות ולא להפוך לקול דומם. לא לגייס את האמנות למטרות פוליטיות אנחנו מבקשים, נהפוך הוא.... אנחנו מאמינים כי החופש להתבטא ולהשמיע קול נמצא בבסיס העמוק של העיסוק שלנו וזאת גם תמציתה של הדמוקרטיה ותנאי הכרחי להמשך קיומם של השניים. כבר אמר מי שאמר 'כל מה שדרוש כדי שהרוע ינצח הוא שהאנשים הטובים לא יעשו דבר'. זה הזמן להשמיע קול".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ