תיאטרון הקאמרי סוגר את "קפה תיאטרון"

האולם ייסגר בספטמבר הקרוב וההופעות שתוכננו לאותו חודש בוטלו. גורם בתיאטרון: "למעט מופעים בודדים, רוב ההפקות המתארחות אינן רווחיות". אמן שמופיע במקום: "האולם הוא קצת ה'בן החורג' של התיאטרון"

יאיר אשכנזי
יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר אשכנזי
יאיר אשכנזי

התיאטרון הקאמרי יסגור החל מספטמבר הקרוב ועד להודעה חדשה את אולם "קפה תיאטרון", שבו מופיעים חלק משחקניו בהצגות יחיד וכן מתארחים בו מופעי מוזיקה ובידור של אמנים חיצוניים. המהלך, שבעטיו יבוטלו 20 הופעות שתוכננו לחודש זה, נובע מההפסדים הכלכליים שמסב האולם בן 104 המקומות לתיאטרון. הפסדים שהלכו וגדלו בין היתר בעקבות מבצע "צוק איתן". אמנים המופיעים במקום מתחו ביקורת על יחס הקאמרי אליו ועל תמהיל התכנים המועלים בו.

ב"קפה תיאטרון" מועלים בין היתר: הצגת "הנמר" של רמי ברוך, המופע "דואט עם אקורדיון" של אלי גורנשטיין ומופע הסטנד־אפ "סגורה לרגל שיפוצים" של אודיה קורן, לצד ערבי זמר ובידור. במייל ששלח בשבוע שעבר עדי וולוצקי, עוזרו של המפיק הראשי של הקאמרי אבי גז, לאמנים המופיעים באולם נכתב כי "הוחלט להקפיא את פעילות קפה תיאטרון החל מתחילת ספטמבר הקרוב. אי לכך יתבטלו כל המופעים בקפה". עוד הוסיף וולוצקי כי הוא "מקווה שנחזור לפעילות בהמשך השנה. אעדכן אתכם ברגע שאוכל".

מרבית מנויי הקאמרי מקבלים שוברי בונוס שמאפשרים להם להזמין כרטיסים לאירועי "קפה תיאטרון" ללא תשלום או לרכוש להם כרטיסים בהנחה, ולכן התבקשו לממש את השוברים שברשותם עד סוף אוגוסט. כל זאת על אף שבתוכניה שפרסם התיאטרון לעונת המנויים הבאה, מוקדש עמוד ל"קפה תיאטרון" תוך פירוט רשימת האמנים המופיעים בו, כך שייתכן שהמקום עשוי לשוב ולפעול בהמשך העונה.

אמן שמופיע במקום בקביעות מחה בשיחה עם "הארץ" על ההחלטה לסגור אותו ללא מתן פיצוי על הביטולים ותקף את מדיניות התיאטרון ביחס להתנהלות האולם. "ההרגשה היא שהתיאטרון מצא דרך לצ'פר את המנויים שלו בזול ועל חשבון האמנים, משום שחוץ מפרסום בתוכניה יש אפס פרסום", אמר. "המנויים זכאים לקנות כרטיס ב-30 שקלים, מה ש'שובר' את הקופה, ובעצם מונע מההופעות שם להיות רווחיות. התיאטרון בטח מכסה לעצמו את ההוצאות כי העובדים שלו שכירים, אבל האמנים עושים את זה כדי ליצור נוכחות, פרסום, הזמנת לקוחות ובעצם — שיווק".

האמן חש כי רמת ההופעות שמועלות בקפה תיאטרון אינה אחידה ולעיתים אף מביכה. "יש הופעות מעולות, ויש אחרות שהן בושה", הדגיש. "האולם הוא קצת ה'בן החורג' של התיאטרון, שלא לומר ה'ממזר' שלו". למרות זאת, הדגיש האמן כי "קפה תיאטרון" נחשב לאכסניה תל אביבית מכובדת ביותר להופעות. "חבל שלא התייעצו עם קבוצה מתוך האמנים המופיעים, במיוחד אלה שעצם נוכחותם שם מכבדת גם את התיאטרון, כדי לשנות את המצב מן הקצה אל הקצה", הדגיש.

מקור בקאמרי הגדיר את "קפה תיאטרון" כ"מקום שלא מרוויח, אלא בעיקר מפסיד". "במצב כזה אי אפשר לאפשר את ההפסדים שלו וגם כך, למעט מופעים בודדים בו שבהם התפוסה מלאה, רוב ההפקות המתארחות אינן רווחיות", הדגיש. "העירייה קיצצה לנו שני מיליון שקלים והמלחמה גרמה להפסדים גדולים לא רק בהכנסות ממכירת הכרטיסים בקאמרי בתל אביב אלא גם מביטול הצגות חוץ באשקלון ובבאר שבע". להערכת המקור, ייתכן שהמתיחות הביטחונית תשפיע בהמשך גם על ההחלטה אם לקיים את הפעילות באולמות קטנים אחרים במתחם הקאמרי, בהם אולם "קאמרי 3" שבו מוצגים בימים אלה "אלקטרה" בבימוי כפיר אזולאי ו"מקבת" בבימוי עמרי ניצן.

מהקאמרי נמסר בתגובה כי "מ-1 בספטמבר ייסגר מועדון קפה תיאטרון, שבו מתארחות הפקות מוזיקה ובידור. התיאטרון בוחן שיטה אחרת לתפעול המקום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ