ארתור קוגן ינהל את בית צבי

קוגן - שיחליף את מיכה לבינסון שפרש מניהול בית הספר לאחר חמש שנים בתפקיד - נבחר על ידי חברי הנהלת בית הספר, וזכה לתמיכה חסרת תקדים של שחקנים רבים מבוגרי בית הספר

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

הבמאי ארתור קוגן ינהל את בית הספר לאמנויות הבמה בית צבי. קוגן - שיחליף את מיכה לבינסון שפרש מניהול בית הספר לאחר חמש שנים בתפקיד - נבחר על ידי חברי הנהלת בית הספר, וזכה לתמיכה חסרת תקדים של שחקנים רבים מבוגרי בית הספר. זאת לאחר שאיתי טיראן ארגן מכתב תמיכה בבמאי, שחתמו עליו בין השאר גם גלעד קמחי, גיל פרנק, דניאל אפרת, שרית וינו גלעד ועידו רוזנברג.

בניגוד לתפקיד של קודמו, קוגן יהיה המנהל האמנותי והפדגוגי בלבד ולא מנכ"ל בית הספר. האחריות לעניינים האדמיניסטרטיביים והתפעוליים של בית הספר תהיה באופן בלעדי בידי דוד בנימין, שבשנה האחרונה היה מנכ"ל שותף לצד לבינסון. לדברי מולי דור, יו"ר ההנהלה הציבורית בבית צבי, ההחלטה על חלוקת הסמכויות נפלה עוד בטרם נבחר קוגן.

ארתור קוגןצילום: מוטי מילרוד

קוגן, 55, יליד ליטא, הוא במאי מוערך ומורה ותיק לתיאטרון, שהעלה הצגות רבות, חלקן עטורות פרסים, בתיאטרון הקאמרי, בית לסין, הבימה, החאן וכן בתיאטרון הספרייה ובבית צבי. ב-2012 קוגן זכה בפרס הבמאי המצטיין על שם יוסף מילוא. באותה שנה הוא בלט במיוחד בזכות "פרויקט הריצ'רדים" בקאמרי: שתי הצגות מאת שייקספיר, "ריצ'רד השני" ו"ריצ'רד השלישי", בשתיהן כיכב טיראן. עבודתו זו זכתה להוקרה ולאהדת המבקרים, והוא אף זכה בפרס הבמאי על ההצגה "ריצ'רד השלישי".

כמורה לתיאטרון הוא ביים וחינך דורות רבים של שחקנים ושחקניות בבית צבי, באוניברסיטת תל אביב שבה למד בימוי, וכמנהל מגמת התיאטרון בתיכון לאמנויות "תלמה ילין".

דור, יו"ר ההנהלה הציבורית אמר: "בארתור קוגן קיים מיזוג נדיר של מחנך ויוצר מהשורה הראשונה. בכובע הבמאי יצר ברוב כישרון ומעוף הצגות דגל בסטנדרטים הגבוהים ביותר. בכובע המורה והמחנך ליווה מחזורים רבים של שחקנים ויוצרים שמאיישים את עמדות המפתח בתיאטרון הישראלי,ורבים מבוגריו רואים בו גורם משפיע מאין כמותו בחייהם האישיים והמקצועיים. תשוקתו לעשייה תיאטרונית ולהוראת המקצוע, וכן היכרותו רבת השנים עם אנשימפתח בעולם התיאטרון הישראלי, יחזירו את בית צבי לימי תפארתו כבית הספר המוביל בארץ ללימודי משחק". לדברי דור, בשנים האחרונות חוסל הגירעון המצטבר והמוסד נמצא במצב מאוזן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ