אייל שר הוא המנכ"ל הבא של פסטיבל ישראל

10 חודשים לאחר פרישתו של המנכ"ל הקודם, יוסי טלגן, הודיע יו"ר ההנהלה הציבורית של הפסטיבל כי שר הוא שיחליפו. שר, 57, הוא כיום מנהל המחלקה לתרבות בקרן ירושלים ובעל ניסיון בניהול תרבות

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

אייל שר הוא המנכ"ל הבא של פסטיבל ישראל. יו"ר ההנהלה הציבורית של פסטיבל ישראל, דן הלפרין, שגם כיהן כיו"ר ועדת האיתור למנהל הפסטיבל החדש, אישר ששר, המשמש כיום כראש מחלקת התרבות והאמנות בקרן ירושלים, הוא האיש שנבחר לתפקיד. לדבריו, המינוי יקבל תוקף פורמלי לאחר התכנסות הוועד המנהל של הפסטיבל באמצע השבוע הבא.

עם חברי ועדת האיתור נמנו שלושה: מלבד הלפרין אלה היו מיכה ינון, בעבר ראש מינהל תרבות, ומיכל שלם, ראשת הסגל בעיריית ירושלים. הוועדה נעזרה בחברת השמה בשלבים הראשונים של המיון. לדברי הלפרין, 200 מועמדים ענו על הקול הקורא שפירסם הוועד המנהל של הפסטיבל, ומהם נבחרו בשלב ראשוני 20 מועמדים שענו על הקריטריונים של התפקיד. לשלב הסופי הגיעו עשרה מועמדים, רובם הגדול גברים.

אייל שרצילום: Eyal Sher

שר, 57, הוא קולנוען, תסריטאי, יוצר ומפיק סרטים ("צה"ל" של קלוד לנצמן), והוא בעל ניסיון בניהול תרבות. הוא ניהל את סינמטק ירושלים בשנים 1995-1992, וקודם לכן ניהל את פסטיבל הקולנוע הישראלי בלוס אנג'לס ניו יורק ומיאמי. המחלקה לתרבות בקרן ירושלים, שהוא עומד בראשה כיום, יוזמת פרויקטים רבים בתחומי תרבות ברחבי הארץ ותומכת בהם כלכלית.

שר יחליף את יוסי טלגן, שמילא את התפקיד 22 שנה ומסיים אותו היום בדיוק (חמישי). העיכוב בחילופי הגברי בפסטיבל ירושלים - שר מונה עשרה חודשים אחרי שטלגן הודיע על פרישתו - עורר ביקורת בקרב מנהלים בכירים בעולם התרבות, שטענו כי הסחבת במינוי עלולה לפגוע בפסטיבל. "אם היה אפשר למנות לפני שלושה חודשים, אין ספק שזה היה טוב יותר", הודה הלפרין. לדבריו, שר ייכנס לתפקידו כבר בשבוע הבא ואף שטלגן סיים את תפקידו, הוא יעביר לשר את הניהול בצורה מסודרת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ