בכורת "העיר הזאת" תתקיים באדינבורו רק בשלישי הבא בשל ההפגנות האלימות

ההצגה לא עלתה בשישי וגם לא במוצ"ש כמתוכנן בשל בעיה בטחונית: אנשי הפסטיבל בשיתוף המשטרה לא הצליחו עדיין להתאים את האולם לדרישות הביטחון הכבדות

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

מי שניסה לרכוש כרטיסים להצגה "העיר הזאת" בסוף השבוע קיבל את התשובה המנומסת שההצגה ירדה. ואמנם, ההצגה של תיאטרון אינקובטור מירושלים, שהשתתפותה בפסטיבל הפרינג' הגדול בעולם באדינבורו, עוררה זעם בקרב פעילים פרו־פלסטינים והם יצאו נגדה בהפגנות אגרסיביות בשבוע שעבר – לא הצליחה לעלות לא בשישי ולא במוצ"ש כמתוכנן בשל בעיה בטחונית: אנשי הפסטיבל בשיתוף המשטרה לא הצליחו עדיין להתאים את האולם לדרישות הביטחון הכבדות. הבכורה של המחזה תתקיים רק ביום שלישי, 5.8.

אך בינתיים, בשל ההפגנות וביטול ההצגות עד כה, ההצגה לא יורדת מהכותרות בסקוטלנד, והיא גם נהפכת למרכז פולמוס רחב יותר בסוגיית חופש הביטוי. העיתון "סקוטסמן" תהה אם הורדת ההצגה אינה פגיעה בחופש הביטוי והביע תקווה כי ההצגה תתקיים, ולצדה יתקיים דיון בין קבוצת אינקובטור למפגינים.

"העיר הזאת". במרכז פולמוסצילום: מנשה קעתיתוב

לדברי אריק עשת, על רקע החשש שהדימוי של אדינבורו כפסטיבל חופשי ייפגם, התארגנה עצומה נגדית הקוראת לפסטיבל אדינבורו לפעול להעלאת "העיר הזאת". לדבריו, המשטרה דורשת שיהיו לפחות שבעה מאבטחים בזמן ההצגה ואינקובטור ייאלץ לשאת בעלויות. "אך זה לא מרתיע אותנו", אמר.

ההפגנות התוקפניות גרמו ללהקת המחול של אוניברסיטת בן גוריון לבטל את נסיעתה לפסטיבל הפרינג' לשם הוזמנה. הלהקה היתה אמורה להעלות את המופע שלה La Karina רק בעוד שבוע, אך הלהקה החליטה לנקוט במשנה זהירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ