בכורת ההצגה הישראלית "העיר הזאת" באדינבורו התבטלה שוב

המשטרה פסלה את האולם החלופי שבו היתה אמורה להתקיים ההצגה, לאחר שגם ההעלאה המקורית נדחתה מסיבות ביטחוניות. אנשי תיאטרון אינקובטור ושגרירות ישראל מנסים לערב את רשויות העיר כדי לאפשר את העלאת ההצגה

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

בכורת ההצגה "העיר הזאת", שהיתה אמורה להתקיים היום (שלישי) בצהריים בפסטיבל הפרינג' באדינבורו, נדחתה שוב למועד בלתי ידוע. מתיאטרון אינקובטור נמסר כי הסיבות לכך הן ביטחוניות וכי המשטרה פסלה את האולם החלופי שתיאטרון האנדרבלי, שמארח את ההצגה הישראלית, הצליח למצוא כדי להעלות את ההצגה.

בשבוע שעבר הפגינו פעילים פרו־פלסטינים נגד העלאת ההצגה בפסטיבל אדינבורו. המחאה החלה אף לפני פתיחת הפסטיבל בטענה שתיאטרון אינקובטור מקבל כסף מממשלת ישראל המואשמת על ידיהם במערכה בעזה. ההפגנות שהתקיימו בזמן החזרה הגנרלית בשבוע שעבר היו תוקפניות וקולניות, והפריעו להצגות שהועלו באותו זמן באולמות הסמוכים. בעקבות ההפגנות, הצגת הבכורה שהיתה אמורה להתקיים ב–1 באוגוסט נדחתה להיום. לאחר שנמצא אולם שבו אפשר יהיה להבטיח את שלומם של הצופים ושל המציגים החליטה המשטרה ברגע האחרון לפסול גם אותו. זאת, לדברי אריק עשת, מנהל אינקובטור, בשל העובדה שהכניסה לאולם עוברת בשטח תיאטרון אחר, ואותו תיאטרון התנגד לאפשר את הכניסה של צופים ל"עיר הזאת" בנסיבות הקיימות.

אמש הועלתה ההצגה על מדשאה באדינבורו בפני קבוצה של עיתונאים. עשת אמר כי "אנשי האנדרבלי הרימו ידיים ואנחנו די מדוכדכים". עם זאת, לדבריו, אנשי התיאטרון עדיין מקווים שיוכלו להעלות את ההצגה. הוא מתכוון לבקש את התערבות חברי מועצת העיר בעניין, בשם חופש הביטוי. בנוסף, נספחת התרבות של שגרירות ישראל בלונדון, איריס ערבור, הגיעה אמש לאדינבורו והיא מנהלת מגעים עם הרשויות.

מתוך "העיר הזאת"צילום: מנשה קעתיתוב

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ