תמר רותם-צרובה
תמר רותם

ההצגה "עושת הנפלאות" של המדיטק בחולון היא הזוכה הגדולה בפרס הבמה להצגות ילדים ונוער. ההצגה זכתה בחמישה פרסים בסיומו של פסטיבל "חלום של תיאטרון" בתיאטרון הבימה ובראשם בפרס הבמה להצגת הנוער. "יותם ויעלי", אף היא של תיאטרון המדיטק, זכתה בפרס הבמה להצגת ילדים. בפרס להצגת השנה בקטגוריה בינתחומי זכתה "מעיל הפלאים" של תיאטרון הקרון.

פסטיבל "חלום של תיאטרון" — פרס הבמה להצגות ילדים ונוער 2014 — התקיים מטעם אסיטז' ישראל (המרכז הבינלאומי לתיאטרוני ילדים ונוער), בתמיכת משרד התרבות והספורט ובשיתוף התיאטרון הלאומי, הבימה. הטקס התקיים ביום שישי האחרון בהבימה, ובו הוענק פרס אסיטז' למפעל חיים למחזאית ולבימאית הוותיקה חגית רכבי ניקולבסקי. רכבי ניקולבסקי ייסדה את הסניף הישראלי של ארגון אסיטז' וניהלה אותו, וגם שימשה מנהלת אמנותית ומנכ"לית תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער, מנהלת אמנותית של פסטיבל חיפה להצגות ילדים, ועוד.

מתוך "עושת הנפלאות"צילום: בני גם זו לטובה

על הפרסים בקטגוריות השונות התמודדו 26 הצגות ילדים ונוער. היוצרים הזוכים קיבלו פרסים בסך 5,000 שקלים האחד. בין הזוכים: ג'ניה הילזנהרט שזכתה בפרס השחקנית על ההצגה עושת הנפלאות; בפרס שחקנית המשנה באותה הצגה זכתה מגי אזרזר. במאי ההצגה, זיו זוהר מאיר זכה אף הוא בפרס. ניב פטל זכה בפרס השחקן הראשי בהצגה "כדור שלג". שחקן המשנה הזוכה הוא בן פרי על משחקו ב"אולי פיל". פרס המחזאי הוענק ליוצר רועי רשף מליח על "האבן האחרונה". רשף מליח גם ישתתף בפסטיבל עכו באוקטובר השנה.

בפרסי עיצוב במה ועיצוב תלבושות זכתה טליה אוטולנגי על עבודתה בהצגה "מלך היער". בפרס התאורה זכה יעקב סליב על "האבן האחרונה". בפרס המוסיקה זכה שי אלון על מלך היער. על הכוריאוגרפיה בהצגה זו זכו יוסף אלון ואור משיח.

התיאטראות שהשתתפו בתחרות הם: קרקס Y, תיאטרון אורנה פורת, תיאטרון המפרש, תיאטרון גושן, תיאטרון הנפש, תיאטרון מדיטק, תיאטרון התיבה, תיאטרון באבלינג, תיאטרון השעה הישראלי, תיאטרון הקרון, תיאטרון הקיבוץ, תיאטרון מופע בשיתוף תיאטרון ניחותא, תיאטרון אלמינא ותיאטרון נוי מויאל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ