טקס פרסי התיאטרון: הניצחון של הקאמרי

התיאטרון התל אביבי זכה בחמישה פרסים, כולל לבמאי גלעד קמחי בזכות עבודתו על ההצגה "סיראנו דה ברז'ראק". הטקס עמד בסימן מאבק האמנים להגדלת תקציב התרבות

טל לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוין, עכבר העיר

אחרי לא מעט דחיות ושינוי שיטת הבחירה התקיים היום (שישי) טקס פרסי התיאטרון, במרכז עינב בתל אביב. השנה בחרו חברי האקדמיה להעניק את הפרסים ליוצרים עצמם ולא להצגות. כמו כן, לראשונה הוענקו פרסים כספיים לזוכים. בתוך כך הוסרה מהטקס הקטגוריה של "הצגת השנה". את הערב הנחתה שחקנית תיאטרון הקאמרי אודיה קורן, והפרסים ניתנו ליוצרים על עבודתם בשנת 2013. הקאמרי, שקטף חמישה פרסים, הוביל על התיאטרון הלאומי הבימה בהפרש זעום, לאחר שזה קיבל ארבעה פרסים. תיאטרון באר שבע וחיפה קיבלו כל אחד שני פרסים, והחאן קיבל פרס אחד. תיאטרון גשר לא השתתף כלל בטקס. הפתעת הערב הייתה ההצגה "אדם לא מת סתם" של הבימה, שגרפה שלושה פרסים, ובהם למחזאית שחר פנקס. » חג התיאטרון הישראלי - לכל הפרטים» סיראנו דה ברז'ארק - לכל הפרטים

פרס מפעל חיים הוענק למלחין דובי זלצר, על עשורי יצירה מוזיקלית רבים לתיטארון. בהמשך נערכה פרידה מיוצרים, שחקנים ואמנים שהלכו לעולמם השנה, ובהם אריק איינשטיין, ספי ריבלין, חנה מרון וסופי מוסקוביץ'. את פרס הבמאי קיבל גלעד קמחי בזכות עבודתו על ההצגה "סיראנו דה ברז'ראק" בקאמרי. קמחי, שעובד בדרך כלל עם תיאטרון בית לסין, הודה בנאומו לשני התיאטראות, ולשחקן איתי טיראן, המככב בתפקיד הראשי. מועמדותו של טיראן נפסלה מראש, בגלל סעיף בשיטת הבחירה האוסר על שחקן להיות מועמד במשך כמה שנים ברצף. שרת התרבות לימור לבנת, שהגישה לו את הפרס, סיפרה על המאבק האינטנסיבי שמנהל משרדה על הגדלת התקציב, שעומד בימים אלה על כרבע אחוז מכלל תקציב המדינה.

שחקנית מבטיחה דנה מיינרט – "איש קטן – מה עכשיו?" (הקאמרי)

שחקן מבטיחתום חגי – "טירונות בלוז" (תיאטרון באר שבע)

עיצוב תפאורהשני טור – "אדם לא מת סתם" (הבימה)כוריאוגרפיהאביחי חכם – "גברתי הנאווה" (הבימה)עיצוב תלבושותמאור צבר – "הקומדיה של קאלאנדרו" (החאן)

יוצר בתחום המוזיקהדניאל סלומון – "אדם לא מת סתם" (הבימה)עיצוב תאורהקרן גרנק – "מקבת" (הקאמרי)תרגוםדורי פרנס – "סיראנו דה ברז'ראק" (הקאמרי)

שחקנית משנהנינה קוטלר – "לילה טוב אמא" (תיאטרון חיפה)שחקן משנהח'ליפה נאטור – "רוח ים" (תיאטרון חיפה)מחזאי/תשחר פנקס – "אדם לא מת סתם" (הבימה)שחקנית ראשיתמרב שירום – "רק אתמול נולדה" (תיאטרון באר שבע)שחקן ראשיגיל פרנק – "מקבת" (הקאמרי)במאיגלעד קמחי " סיראנו דה ברז'ראק" (הקאמרי)

החאן

תיאטרון באר שבע

הקאמרי

הבימה

בית לסין

» חג התיאטרון הישראלי: 11-12 בספטמבר, מרכז ענב לתרבות.