מחאה פרו פלסטינית בפסטיבל תיאטרון ישראלי באמסטרדם

מפגינים רכשו לכרטיסים להצגה של ליה קניג בפסטיבל באמסטרדם שהוקדש לתיאטרון ישראלי ובאמצע ההצגה צעקו 'זו לא אמנות, זה כיבוש'. הם הוצאו מהאולם וההצגה המשיכה כרגיל

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

פעילי ארגונים פרו פלסטינים התפרצו אמש (שבת) להצגה של ליה קניג בפסטיבל באמסטרדם שהוקדש לתיאטרון ישראלי, והפריעו את מהלכה. להצגה בתיאטרון "דולנזאל" שבו התקיים הפסטיבל הוזמנו שורה של מכובדים מחברי פרלמנט הולנדי ועד שגריר ישראל בהולנד, חיים דיבון, והיתה בה אבטחה כבדה. ואולם הפעילים שרכשו כרטיסים הצליחו להסתנן לתוך האולם. לדברי רועי הורביץ שמעלה בפסטיבל את ההצגה "מיי פירסט סוני" ונכח בהצגה של קניג, "היתה מהומה גדולה, צעקות 'זו לא אמנות, זה כיבוש', אבל בתוך כמה דקות המפגינים הוצאו מהאולם וההצגה המשיכה".

לפני כן, התאספו הפעילים למחות מחוץ לתאטרון, נושאים דגלי פלסטין והמדינה האיסלמית וצעקו "החרימו את ישראל" (Boycott Israel). התיאטרון קיבל התרעות כי הם ינסו להביא לביטולה של ההצגה. היום (ראשון), כמה דקות לפני עלייתה לבמה בשנית, קניג לא נשמעה מפוחדת. כלת פרס ישראל שהפסטיבל בן השלושה ימים, הוקדש לה ולפועלה בתיאטרון הישראלי, אמרה "לא נבהלתי. הם צעקו סטופ איט. התיישבתי לי בשקט וחיכיתי שיוציאו אותם מהאולם. האמת היא שאנחנו מנוסים בזה. אבל האנשים באולם באמת נבהלו. שמחתי שהם נשארו לשבת עד סוף ההצגה. האירוע בסופו של דבר עבר בשלום, אבל היה מאד לא נעים".

הפסטיבל כלל מלבד ההצגות של קניג שבהם העלתה קטעי הצגות בעברית וקטעים מספרות היידיש, גם הרצאות ופאנלים עם אנשי תיאטרון ישראלים והולנדים וכן הצגות בהפקה הולנדית על פי מחזות ישראלים ("עוץ לי גוץ לי" ו"הילד מאחורי העיניים" של נאווה סמל).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ