ההצגה "ירח בשערי דמשק" זכתה בפסטיבל התיאטרון מסרחיד

בפרסים נוספים במסרחיד, שהוא הפסטיבל היחיד בארץ לתיאטרון בשפה הערבית, זכו ההצגות "זום" ו"אשתי הנכבדה"

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

ההצגה "ירח בשערי דמשק" מאת המחזאי מועתז אבו סאלח היא ההצגה הזוכה בפסטיבל מסרחיד 2014, שהתקיים בשבוע שעבר במרכז לתיאטרון עכו.

עם חבר השופטים נמנו השחקן והבמאי מוחמד בכרי (יו"ר חבר השופטים), סעיד סלמה, מייסד פסטיבל הפנטומימה בשפרעם ושחקן, והשחקנית אלהאם עראף. מנימוקי השופטים: "זו הצגה שבה התמזגו כל האלמנטים שבונים הצגה בהרמוניה בשילוב בין הטקסט, הבימוי, המשחק, התנועה, התפאורה, התאורה והמוזיקה. כל אלה היו כסימפוניה מדהימה בניצוחה של אמאל קייס" - במאית ההצגה. "ירח בשערי דמשק" זכתה גם בפרס המוזיקה, שהוענק לרימון חדאד.

מתוך "ירח בשערי דמשק"צילום: אימן אבו גבל

בפרסי השחקן והשחקנית זכו חנא שמאס ורבקה אזמיראלדה ששיחקו בהצגה "זום". הצגה זו זכתה גם בפרסי הכוריאוגרפיה, שקטפה רבעה מורקוס-רובי, והתפאורה והתאורה שהוענקו לטלי יצחקי. בהצגה "אשתי הנכבדה" זכו בפרס זוג שחקנים נוסף: ביאן ענתיר וחנין טרביה.

מסרחיד הוא הפסטיבל היחיד בארץ לתיאטרון בשפה הערבית. בפסטיבל השתתפו שבע הצגות במסגרת התחרות.

סיפור "ירח בשערי דמשק" מתרחש אי שם בגבול בין סוריה לישראל, סמוך למג'דל שמס. שני חברים מהילדות נפגשים לערב פרידה ובו הם משחזרים את ילדותם שבה נשזרות התקריות בגולן מאז מלחמת ששת הימים. הפרידה מעוררת קונפליקט בין השניים. האחד מתעקש לנסוע, ללמוד ולהכיר את המולדת ששמע עליה רק מזיכרונותיהם של אבא וסבא שלו, והשני שמנסה לשכנע אותו לוותר, כי "שם" הפך להיות תהום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ