לראשונה שיתוף בינלאומי בפסטיבל תמונע

פסטיבל תמונע, שיחל ב-17 בחודש זה, כולל מופעים, לרבות מופעי מחול, שמקורם בשיתוף פעולה בין ישראל לפולין. בין המופעים האחרים: שלוש הצגות בבכורה, אופרה וחשיפה ראשונה של פרויקט "S2" של תיאטרון כאן

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

בפסטיבל תמונע, שיתקיים החודש ויימשך עשרה ימים (26.10-17.10), יעלו לראשונה מופעים שמקורם בשיתופי פעולה בינלאומיים, ובראשם פלטפורמת מחול חדשה, ישראל־פולין. כך יוצגו בפסטיבל שני ערבים משותפים של יוצרים פולנים וישראלים, שהם שיתוף פעולה ראשון בין המכון הפולני בתל אביב, תיאטרון תמונע ו"סטארי־ברואר" מפוזנן, תיאטרון מוביל בסצינת המחול העכשווי בפולין.

ערבים אלו מתקיימים בהשתתפות האגף לקשרי תרבות ומדע (קשתו"ם) במשרד החוץ הישראלי ויהיו יריית פתיחה לתוכנית משותפת שתארך שלוש שנים ותכלול אירוע אמנים הדדי ויצירות משותפות. מלבדם יגיע לפסטיבל מברלין מופע אורח: "Magic Valley" של אנסמבל האינסטרומנט.

"עור" של נעה דרצילום: תמר לם

בתחום התיאטרון יעלו שלוש הצגות בבכורה: "אסופי" של עידן זילברשטין, "על הבגידה" של אלמה וייך ו"1948"- יצירתו הפוליטית של מרט פרחומובסקי ושימרית מלול על פי ספרו של בני מוריס. את מוריס מגלם הפרופ' גד קינר.

הצגות אנסמבל תמונע יעלו אף הן בפסטיבל: "וריאציות גולדברג" בבימויו של גיל אלון ו"פחד מוות", יצירתו של ניצן כהן.

בין יצירות הפרפורמנס החדשות יעלו "תורת הזרע" של דפנה זילברג, שפותחה מפסטיבל א־ז'אנר האחרון לערב מלא, ו"ותהר ותלד" של רחל קשת וחנה ואזנה. כן יועלו האופרה "רגליה של הקיסרית" של תא אופרה זוטא, ויצירתה של נועה דר "עור" שעלתה במחסן 2 "באוצר יוצר". הפסטיבל יכלול גם חשיפה ראשונה של פרויקט "S2" מבית היוצר של תיאטרון כאן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ