תסריטאי חיזור גורלי שעיבד את התסריט להצגה יגיע לישראל לבכורה בהבימה

ג'יימס דרידן יגיע לישראל בחודש הבא, ויכבד בנוכחותו את הבכורה של ההצגה בתיאטרון הבימה, שנעשתה לפי העיבוד שלו

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

ג'יימס דרידן, תסריטאי "חיזור גורלי" יגיע לישראל בחודש הבא, ויכבד בנוכחותו את הבכורה של ההצגה (שתתקיים ב-11.11) בתיאטרון הבימה, שנעשתה לפי העיבוד שלו. כמו בסרט המפורסם מ-1987, בכיכובם של גלן קלוז ומייקל דאגלס, ההצגה היא סיפור על אובססיה ונקמה, המגוללת את השלכותיו של סטוץ המתרחש במהלך סוף שבוע בין דן גאלאגר, עו"ד ניו יורקי ואלכס פורסט הרווקה המצליחנית. דן סבור שהוא פשוט יכול להיעלם ולחזור לחיק משפחתו החמים, אך אלכס גורמת לחייו של דן ומשפחתו להפוך לסיוט.

הסרט נהפך בזמנו לתופעה ונחשב למשקף את רוח התקופה של חזרה לשמרנות, כתגובת־נגד לפמיניזם. אבל לקראת בכורת ההצגה שעלתה לפני כחצי שנה בתיאטרון הרויאל בלונדון, התוודה דרידן ב"גרדיאן", כי הוא מתחרט על הצגת דמותה של אלכס בסרט כשטנית במיוחד.

גיימס דרידן. יבוא לישראלצילום: Dan Wooller/REX

הוא טען שהוא לא התכוון לכך מלכתחילה וכי לא היתה לו השפעה על הגלגול הסופי של הדמות שגילמה קלוז, שאף היא הביעה רגשות מעורבים כלפי הדמות, בדיעבד. "אנשים אולי יופתעו לשמוע שבתחילה ראיתי את אלכס כדמות טרגית, אשה בודדה הראויה לאהדתנו. כן, היא אמנם מרחיקה לכת, אבל כולנו יודעים שאהבה - או אשליית האהבה - יכולה לגרום לנו להתנהג באובססיביות. איך נהפכה אלכס בדמיון הפופולרי למרשעת מפלצתית כזאת? התשובה טמונה בתהליך הארוך והמייגע המוכר בשם גיהינום הפיתוח". דרידן תיקן את המעוות במחזה המתייחס בהגינות רבה יותר לדמותה של אלכס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ