שח"ם ותיאטרון המדיטק בחולון חתמו על הסכם לתנאי העסקה הוגנים בהצגות ילדים

בהסכם נקבעו תנאי ותעריפי מינימום להעסקת שחקנים על ידי התיאטרון בהתאם לוותק המקצועי שלהם. כמו כן, השחקנים יקבלו שכר בעד השתתפות בחזרות וכן תוספת תשלום על הצגות בשבת

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

שחקנים שישתתפו בהצגות של תיאטרון המדיטק בחולון יקבלו תנאי שכר משופרים מהמקובל בשוק הצגות הילדים. הסכם החדש שנחתם בין שח"ם, ארגון השחקנים בישראל, ובין המדיטק מבטיח לראשונה בארץ תנאי העסקה הוגנים לשחקנים המשתתפים בהפקות ילדים ונוער.

ענף הצגות הילדים הוא תחרותי ומתוקצב על ידי המדינה. קיימים עשרה תיאטרונים המתמחים בהצגות לילדים ונוער, ולרוב פועלים בו שחקנים בתחילת דרכם המקצועית המעוניינים להתפתח ולהתפרסם. אך הם סובלים מתנאי העסקה בעייתיים.

ככל שהסיפור מסופר באופן יותר אינטראקטיבי ומזמן תגובה, כך החומר הלבן במוח משתפרצילום: אילוסטרציה: דודו בכר

שח"ם הוא הארגון היציג של מרבית השחקנים בתיאטראות הרפרטואריים בישראל. הארגון פועל לשם קידום זכותם של השחקנים לעבוד בתנאים נאותים ומכבדים. בשנים האחרונות הביא הארגון לשיפור בתנאי העסקה של השחקנים בתיאטרונים רפרטואריים ובפסטיבלים שונים (עכו, למשל) ולהבטחת תנאי שכר נאותים, העברה תקינה של תשלומי הפנסיה לקרנות, תשלום חובות שהצטברו מאי תשלום דמי הבראה וביגוד.

עד היום תיאטראות הילדים והנוער לא היו חלק מהמהלך להסדרת תנאי העסקתם של השחקנים בישראל. תיאטרון המדיטק בחולון, בניהול אלון ספן, הוא הראשון שהסכים להעניק לשחקנים (חברי שח"ם בלבד) תנאי שכר הוגנים. כך נקבעו תנאי ותעריפי מינימום להעסקת שחקנים על ידי התיאטרון בהתאם לוותק המקצועי שלהם. כמו כן, השחקנים יקבלו שכר בעד השתתפות בחזרות וכן תוספת תשלום על הצגות בשבת.

לדברי יו"ר שח"ם, אוהד קנולר, "אני מקווה כי תיאטרון המדיטק בחולון יהיה הסנונית הראשונה ושבעקבותיו ילכו תיאטראות ילדים נוספים, שיכבדו את השחקנים ויבטיחו תנאי העסקה הוגנים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ