קיפוד הזהב |

"רגע לפני ששש" היא הצגת השנה של תיאטרוני הפרינג'

אופרת הראפ "העיר הזאת" של תיאטרון האינקובטור הירושלמי גרפה ארבעה פרסים: לבמאי, למחזאי, למלחין ולעבודה הקבוצתית

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

הצגת השנה שנבחרה על ידי תיאטרוני הפרינג' לשנת 2014 היא "רגע לפני ששש" בבימוים של פבלו זלצמן ושגית דמתי בהפקתו של מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי.

בטקס שהתקיים היום (שישי) בצהריים בתיאטרון יפו חלקו שני במאים את פרס הבמאי: יחזקאל לזרוב על המחזה שלו "איגלו" שעלה בתיאטרון תמונע ועמית אולמן על "העיר הזאת" של תיאטרון האינקובטור הירושלמי. סך הכל גרפה אופרת הראפ הזאת ארבעה פרסים ולכן היא הזוכה הגדולה של טקס פרסי הפרינג'. חוץ מהבמאי, הפרסים הנוספים הם למחזאי השנה, שהוענק ללהקה המבצעת את המופע הזה שגם כתבה את המחזה. מלחין השנה - לעומר מור. הצגה זו זכתה גם בפרס על עבודה קבוצתית.

מתוך "רגע לפני ששש"

שחקנית השנה היא יעל ברנפלד בעבור תפקידה ב"רכוש נטוש" של תיאטרון נוצר בבת-ים. גלית גיאת, שהיתה מועמדת טבעית לפרס על תפקיד חייה כאום כולתום, החמיצה את ההזדמנות וכך גם תיאטרון יפו שמעלה את ההצגה הזו. שחקן השנה הוא אבי גולומב בעבור תפקידו ב"בבית בגן החיות" של תיאטרון יפו. נטלי צוקרמן קטפה את פרס מבצעת השנה על תפקידה בהצגה "הגוף האחר" של תיאטרון תמונע. בטקס גם הוענקו פרסי מפעל חיים ליוצרות רינה ירושלמי ורות זיו-אייל.

טקס פרסי "קיפוד הזהב", שזו שנתו התשיעית, הוא יוזמה של עמותת קיפוד הזהב ששותפים לה רוב בתי וקבוצות הפרינג' בארץ. הטקס חתם את אירועי לילה פרינג' שהתקיימו ביומיים האחרונים (רביעי וחמישי) במרכזי הפרינג' השונים בתל אביב.

מתוך "העיר הזאת"

עם חברי ועדת השיפוט לפרסי קיפוד הזהב השנה נמנו עידן שוורץ – יו"ר, יונתן צ'רצ'י, אורנה עקאד, נועה שכטר, סיגי פרל, איתמר נצר, סיגל כהן, רונן יפרח, אפרת שטינלאוף ודניאל כהן–לוי. סכום הפרס בכל הקטגוריות הוא 2,500 שקלים. פרס המחזאית ניתן מטעם קרן אלישבע גרינבאום לזכרה של גרינבאום, שהשנה מציינים עשור למותה. יתר הפרסים הם בתמיכת המדור לתיאטרון פרינג' במינהל התרבות, עיריית תל אביב-יפו, קרן רבינוביץ לאמנויות ועוד.

ולשאר הקטגוריות: שני שחקני משנה התחלקו בפרס בקטגוריה זאת - ג'ורג' אסקנדר בעבור תפקידו ב"אום", יוסי סגל בעבור תפקידו ב"50-60-70" בתיאטרון הנגב. פרס שחקנית משנה הוענק לאביה ברוש בעבור תפקידה בהצגה "רכוש נטוש" של תיאטרון נוצר; יעל קרמסקי זכתה בפרס על עיבוד למחזה "פספורט", הפקה של א.י.ב (ארגון יוצרים עצמאיים בתיאטרון). בפרס מעצב התפאורה זכה אבי שכווי בעבור "הבן של היהודי האחרון" של תיאטרון הפרינג' באר שבע; בפרס עיצוב התלבושות זכתה שירה וייז בעבור "בורות" בתיאטרון תמונע; בעבור אותה הצגה זכה גם יאיר ורדי בפרס עיצוב התפאורה. בקטגוריית "שפת במה" זכה המחזה "פריחת ההדרים" מאת יהושע סובול, שביים ועיצב יחזקאל לזרוב בתיאטרון תמונע.

הטקס, שהתקיים ברחבה היפה שלפני תיאטרון יפו, היה דו לשוני, כשהמנחים ג'ורג אסקנדר וחאולה חאג' דיבסי מתרגמים לערבית את הפרסים בקטגוריות השונות. במעברים בין ההכרזות על הפרסים ביצעו שחקני וזמרי "אום" קטעים מההצגה. גלית גיאת שרה את "אינתא עומרי".

נימה ביקורתית נשמעה מפי יאיר ורדי, שאיחל לנטלי כהן וקסברג שתשתחרר ממעצר בית וביקר את קהילת האמנים שלא השמיעה קול נגד המעצר המטופש, כלשונו. יוסי פרוסט, היו"ר היוצא של ועדת הפרס, פנה לראש עיריית תל אביב רון חולדאי שנכח בטקס וביקש ממנו להשקיע יותר בבתי הפרינג'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ